Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IKEA

+5
Buffy
whisperer
Aimee
Lena
Sco
9 posters

Stranica 2 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost čet kol 14, 2014 9:05 am

Sco je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
ma prošetat ću , neću lagati da neću
kupit ću posteljinu, jer im je kvalitetna a super materijali i dezeni i cijena ok
no proči će vremena dok odem, nek se raja izgušta, ja imam vremena Angel

esi vidla... i ja bum isto tak..... dvaput sam bil u grazu.... i nikad nisam kupil po ono po kaj sam išel.... al nikad se nisam vratil bez nečega kaj mi ni trebalo....
piĆke.... tak su ju napravili.... navode te da makar nekaj na izlazu zemeš... zapne ti za oko set čaša.... kupaonske pizdarije.... sitnica.... sam da se nekaj potroši....  Laugh 
najbolje je šajtoflin i kartice ostaviti doma  angel 
onda si ziher da buš otišel kak si i došel  Laugh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Sco čet kol 14, 2014 9:11 am

dromsin je napisao/la:
Sco je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
ma prošetat ću , neću lagati da neću
kupit ću posteljinu, jer im je kvalitetna a super materijali i dezeni i cijena ok
no proči će vremena dok odem, nek se raja izgušta, ja imam vremena Angel

esi vidla... i ja bum isto tak..... dvaput sam bil u grazu.... i nikad nisam kupil po ono po kaj sam išel.... al nikad se nisam vratil bez nečega kaj mi ni trebalo....
piĆke.... tak su ju napravili.... navode te da makar nekaj na izlazu zemeš... zapne ti za oko set čaša.... kupaonske pizdarije.... sitnica.... sam da se nekaj potroši....  Laugh 
najbolje je šajtoflin i kartice ostaviti doma  angel 
onda si ziher da buš otišel kak si i došel  Laugh


a ni to to.... makar ćufte mrknut na odlasku....  zubo 

a ak se učlaniš u klub dobiš kavu ili čaj zabadžabe.... pa makar onda kavu spiti...  Happy 
Sco
Sco

Posts : 44
Join date : 12.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost čet kol 14, 2014 9:23 am

Sco je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Sco je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
ma prošetat ću , neću lagati da neću
kupit ću posteljinu, jer im je kvalitetna a super materijali i dezeni i cijena ok
no proči će vremena dok odem, nek se raja izgušta, ja imam vremena Angel

esi vidla... i ja bum isto tak..... dvaput sam bil u grazu.... i nikad nisam kupil po ono po kaj sam išel.... al nikad se nisam vratil bez nečega kaj mi ni trebalo....
piĆke.... tak su ju napravili.... navode te da makar nekaj na izlazu zemeš... zapne ti za oko set čaša.... kupaonske pizdarije.... sitnica.... sam da se nekaj potroši....  Laugh 
najbolje je šajtoflin i kartice ostaviti doma  angel 
onda si ziher da buš otišel kak si i došel  Laugh


a ni to to.... makar ćufte mrknut na odlasku....  zubo 

a ak se učlaniš u klub dobiš kavu ili čaj zabadžabe.... pa makar onda kavu spiti...  Happy 
znači samo sitniš u đepove  Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet kol 14, 2014 9:49 pm

Sco je napisao/la:


a ni to to.... makar ćufte mrknut na odlasku....  zubo 

a ak se učlaniš u klub dobiš kavu ili čaj zabadžabe.... pa makar onda kavu spiti...  Happy 
Aaa-ha - nisam te ni trebal nagovarat.  angel
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet kol 14, 2014 10:23 pm

Lena je napisao/la:

ps. al samo ikea nudi hladovinu?  Shocked  Silly 

Pa ne, tu se radi samo o prvom dojmu.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Lena sub kol 16, 2014 9:57 am

besposlenpop je napisao/la:
Lena je napisao/la:

ps. al samo ikea nudi hladovinu?  Shocked  Silly 

Pa ne, tu se radi samo o prvom dojmu.

ono u prvih par sekundi se zaljubiš i to ostaje cijeli život  Grin 

ma znam....tako meni neki centri i dućani jednostavno "ne sjednu" i nema šanse da tu često navraćam.....tako je kod svih
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop sub kol 16, 2014 4:45 pm

Lena je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Lena je napisao/la:

ps. al samo ikea nudi hladovinu?  Shocked  Silly 

Pa ne, tu se radi samo o prvom dojmu.

ono u prvih par sekundi se zaljubiš i to ostaje cijeli život  Grin 

ma znam....tako meni neki centri i dućani jednostavno "ne sjednu" i nema šanse da tu često navraćam.....tako je kod svih
Ma nije samo prvih par sekundi ... u IKEA-i kupujem pomalo godinama ... a ovaj stan sam namjestil s pol namještaja odande (iz Graza, naravno).


Zadnja promjena: besposlenpop; sub kol 16, 2014 6:45 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : U, pičkamumaterina, a ne i)
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost sub kol 16, 2014 5:07 pm

Lena je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Lena je napisao/la:

ps. al samo ikea nudi hladovinu?  Shocked  Silly 

Pa ne, tu se radi samo o prvom dojmu.

ono u prvih par sekundi se zaljubiš i to ostaje cijeli život  Grin 

ma znam....tako meni neki centri i dućani jednostavno "ne sjednu" i nema šanse da tu često navraćam.....tako je kod svih
isto

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Sco pon kol 18, 2014 10:39 am

besposlenpop je napisao/la:
Sco je napisao/la:


a ni to to.... makar ćufte mrknut na odlasku....  zubo 

a ak se učlaniš u klub dobiš kavu ili čaj zabadžabe.... pa makar onda kavu spiti...  Happy 
Aaa-ha - nisam te ni trebal nagovarat.  angel

ma.... nije ni bilo potrebe....

kad sam onomad bil u švici bili smo u nekakvom šopingu s ljudima kod kojih smo bili... čovek išel kupovat u svim drugim dućanima, a u ikeu smo navrnuli na gabletz....  Laugh 
Sco
Sco

Posts : 44
Join date : 12.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop sri kol 20, 2014 7:51 pm

Od sutra u IKEA-u posebnim prijevozom sa Savskog mosta već od 5 ujutro

Za one koji s nestrpljenjem očekuju sutrašnje otvaranje IKEA-e, a neće ići automobilom osiguran je prijevoz autobusima. Prvi autobusi kreću već od 5 ujutro. Te ranojutarnje vožnje namijenjene su zaposlenicima, no čeka li se nekome pred vratima do otvorenja u 10 sati, može hvatati i te liniju.
...

Eto, ko hoće, može večeras i šator razapet na parakiralištu ...  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost sri kol 20, 2014 8:32 pm

besposlenpop je napisao/la:Od sutra u IKEA-u posebnim prijevozom sa Savskog mosta već od 5 ujutro

Za one koji s nestrpljenjem očekuju sutrašnje otvaranje IKEA-e, a neće ići automobilom osiguran je prijevoz autobusima. Prvi autobusi kreću već od 5 ujutro. Te ranojutarnje vožnje namijenjene su zaposlenicima, no čeka li se nekome pred vratima do otvorenja u 10 sati, može hvatati i te liniju.
...

Eto, ko hoće, može večeras i šator razapet na parakiralištu ...  teet
već sam tam
laptop mi u krilu
patak

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet kol 21, 2014 8:22 pm

IKEA - Page 2 0249007.63
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet kol 21, 2014 8:37 pm

Do 18 sati 12.564 ljudi, ponovo počela gužva
IKEA - Page 2 0365007.48

Prva robna kuća švedske IKEA-e u Hrvatskoj, u Zagrebu, otvorila je svoja vrata za kupce, čemu je prethodila i formalna svečanost. U prvih sat i pol vremena do IKEA-e je došlo 2.500 kupaca, a do 18 sati u robnu kuću ušlo je 12.564 kupaca.

Oko 17 sati promet na parkiralištu i okolnim cestama je normaliziran pa su kupci mogli parkirati na parkiralištu robne kuće i okolnim pristupnim cestama, no nakon toga ponovo je krenula gužva.

Ranije je promet morao biti preusmjeravan.  

Svečanosti otvorenja nazočio je i predsjednik Republike Ivo Josipović, koji je prerezao vrpcu uz predstavnike IKEA-e iz Švedske i regije te švedskog Veleposlanstva u Hrvatskoj. Stigli su i drugi državni i lokalni dužnosnici i partneri. 

Za kupce se robna kuća otvorila u 10 sati, a stiglo je oko 200 ljudi. Već za sat i pol vremena ta se brojka višestruko povećala, a do podneva se spekuliralo o čak 3.000 posjetitelja. 

U prva četiri dana otvorenja u toj robnoj kući očekuju do 25 tisuća kupaca kojima nude ukupno 9.500 artikala, namještaja i brojnih drugih proizvoda za opremanje i uređenje doma i poslovnih prostora. 

Ukupna investicija u projekt robne kuće IKEA Zagreb iznosila je 750 milijuna kuna, a zaposleno je 350 djelatnika.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Josipovića više nije problem dobit ni na otvaranje Žuje posle krumpir-salate.  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost čet kol 21, 2014 8:56 pm

važno je biti prvi 
nije važno u čemu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet kol 21, 2014 9:25 pm

dromsin je napisao/la:važno je biti prvi 
nije važno u čemu
Bila žemska iz Švabije u Dnevniku - došli su u 4 vjutro, samo da bi bili prvi u redu (i bili su zubo).
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet kol 21, 2014 9:29 pm

Ničeg nije nedostajalo

FOTO: Evo kako je prošao prvi dan u IKEA-i
IKEA - Page 2 0152007.48

U prvih deset sati prvu IKEA-inu robnu kuću u Hrvatskoj posjetilo je 15.263 građana, koji su pojeli 17.545 komada švedskih mesnih okruglica i 3.753 hot doga.

Prvoga dana rada robnu kuću IKEA Zagreb posjetilo je 15.263 građana, stoji u priopćenju švedskog diva, čija prva prodavaonica u Hrvatskoj se dugo čekala.
 
U prvih deset sati rada prva robna kuća IKEA u Hrvatskoj primila je 15.263 posjetitelja. Prodano je 17.545 komada švedskih mesnih okruglica i 3.753 hot doga.

Robna kuća otvorena je radnim danom i subotom od 10:00 do 20:00 sati, a nedjeljom od 10:00 do 18:00 sati.

Danas.hr
21.08.2014.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost čet kol 21, 2014 9:45 pm

besposlenpop je napisao/la:Ničeg nije nedostajalo

FOTO: Evo kako je prošao prvi dan u IKEA-i
IKEA - Page 2 0152007.48

U prvih deset sati prvu IKEA-inu robnu kuću u Hrvatskoj posjetilo je 15.263 građana, koji su pojeli 17.545 komada švedskih mesnih okruglica i 3.753 hot doga.

Prvoga dana rada robnu kuću IKEA Zagreb posjetilo je 15.263 građana, stoji u priopćenju švedskog diva, čija prva prodavaonica u Hrvatskoj se dugo čekala.
 
U prvih deset sati rada prva robna kuća IKEA u Hrvatskoj primila je 15.263 posjetitelja. Prodano je 17.545 komada švedskih mesnih okruglica i 3.753 hot doga.

Robna kuća otvorena je radnim danom i subotom od 10:00 do 20:00 sati, a nedjeljom od 10:00 do 18:00 sati.

Danas.hr
21.08.2014.
a podatak kolko su robe prodali?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet kol 21, 2014 9:52 pm

dromsin je napisao/la:

a podatak kolko su robe prodali?
Pa piše kolko kuglica.  zubo
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost čet kol 21, 2014 10:02 pm

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:

a podatak kolko su robe prodali?
Pa piše kolko kuglica.  zubo
pa kaj su zbog kuglica jurili da budu prvi u redu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost pet kol 22, 2014 12:26 am

besposlenpop je napisao/la:IKEA - Page 2 0249007.63

lijepa nasa rcacka rvacka rvacka i obala ja dran skaaaaa....

kako bi s gustom polomio kosti ovom namjestaju koji stoji na dve stake lijevo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop pet kol 22, 2014 8:16 pm

escaped je napisao/la:

kako bi s gustom polomio kosti ovom namjestaju koji stoji na dve stake lijevo.
Znamo, to bi ti zbog ZAMP-a.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop pet kol 22, 2014 8:28 pm

Evo nas već na 4. stranici.
Kad sam otvaral ovo, bilo je to samo radi vlastitgog gušta, mislil sam da bu par postova (ko na Net-ha-eru) ... kad ono, Rvati, Švabe & novinari popizdili za IKEA-om:

Nevjerojatan sustav: Otkrijte kako IKEA daje imena svojim proizvodima

Svi proizvodi u IKEA-i, primjetili ste, imaju čudna imena. Ali, ta imena imaju vrlo jasno značenje i nastala su kao posljedica disleksije koju ima osnivač IKEA-e Ingvar Kamprad.

Priča koju donosi Buzzfeed, kaže da Komprad zbog disleksije nije bio sklon označavati proizvode brojkama te da se dosjetio vrlo uzbudljivog sustava imenovanja proizvoda:

1. Sofe, stolići, police za knjige i kvake ime dobiju po imenima švedskih mjesta i gradova.
2. Kreveti, ormari i namještaj za hodnik nazvani su prema imenima norveških mjesta i gradova.
3. Tepisi su nazvani po imenima danskih gradova.
4. Trpezarijski stolovi i stolice nazvani su prema imenima finskih gradova.
5. Oprema za kupaonice nazvana je po švedskim jezerima i rijekama.
6. Kuhinjska pomagala nazvana su u prema pojmovima iz švedske gramatike.
7. Dječje stvari nazvane su prema imenima sisavaca, ptica i švedskim pridjevima.
8. Regali za knjige nazvani su prema nazivima švedskih zanimanja.
9. Kuhinje imena dobiju prema imenima začina, biljki, riba i voća.
10. Stolice imaju švedska muška imena.
11. Svi tekstilni materijali i zavjese imaju švedska ženska imena.

Buzzfeed/Danas.hr
22.08.2014.

Neš ti čuda.  teet 

Ovo me odma setilo na:
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop pet kol 22, 2014 8:36 pm

'Rodni grad' IKEA-e je jedno jako čudno mjesto

Novinar Daily Telegrapha je napisao reportažu iz sjedišta švedskog lanca IKEA, odnosno 'rodnog grada' tog poznatog proizvođača namještaja, povodom 25. godišnjice prisustva IKEA-e u Velikoj Britaniji.

Sjedište IKEA-e nalazi se u malom švedskom gradu Älmhultu, u kojem živi samo 8.000 stanovnika. Polovica njih su 'suradnici', kako se radnici IKEA-e vole zvati, piše novinar Harry Wallop.

Osim što se u Älmhultu nalazi prva ikad IKEA-ina trgovina, tu se nalazi i njihov laboratorij. Tu je i njihov studio, najveći u Europi, u kojem nastaju fotografije za obožavani katalog. Tu su i IKEA-ina banka i odjel IKEA of Sweden, u kojem nastaju sve dizajnerske ideje. Postoji i IKEA Aktivitetshuset, centar u kojem se radnici mogu doći opustiti u spa i wellnesu, ili jednostavno popiti piće. Nadalje, tu su i IKEA muzej i IKEA korporativni kulturni centar, u kojem se radnici uče o povijesti i dizajnu.

"To je mjesto gdje radnici iz cijelog svijeta dolaze u hodočašće da bi se inspirirali - i tu shvaćate svu bizarnost IKEA-ine sekte", piše novinar, koji ranije u tekstu navodi da je Älmhult kao centar kulta: "kao Pjongjang Sjeverne Europe, a osnivač IKEA-e Ingvar Kamprad je kao lokalni Kim Il-Sung".



U korporativnom centru iz zvučnika svira Beethovenova Oda radosti, a Kampradove slike se projiciraju po zidu, svaka s jednim od njegovih slogana: 'Skromnost i snaga volje', 'Stalna želja za obnovom'... Tu je i čudna piramida visoka 1,2 metara koja bi trebala personificirati IKEA-inu vjeru u zajedništvo: naime, ako je istodobno trljate sa svih strana, pušta harmoničnu muziku. Ako je bezvoljno dirnete ili bocnete, piramida 'stenje u boli', piše novinar.
Älmhult se nalazi u Smålandu, provinciji na jugu Švedske. To je rodno mjesto Ingvara Kamprada, a njegovo je djetinjstvo mitologizirano, "kao i kod svih vođa kultova", navodi u tekstu novinar. 


"Juni Wannberg, koja vodi IKEA muzej, kaže mi da je Kamprad počeo zarađivati u dobi od pet godina prodavajući šibice. 'U dobi od pet godina?', ja pitam. 'O da, on je uvijek gledao kako da ostvari profit', kaže ona", prepričava novinar. Navodno je kasnije Kamprad prodavao žilete, naliv pera, upaljače pa namještaj. No, o njegovim tinejdžerskim danima, kad je u II. svjetskom ratu bio član Novog švedskog pokreta i podržavao nacistički pokret, nema spomena. Kamprad je jednom rekao da je to bila najveća pogreška u njegovom životu, piše novinar.

Potom razgovara s 36-godišnjim Henrikom Preutzom, jednim od deset IKEA-inih dizajnera. "Kao i gotovo svi koje upoznajem u Älmhultu, Preutz zasjaji kad ga pitam sviđa li mu se grad. 'Obožavam ga!', kaže i smije se kad mu kažem da zvuči kao da mu je ispran mozak", piše novinar.

No, na kraju zaključuje: "Za mnoge od nas, IKEA je izvor jeftinih stolića, čudno nazvanih lampi, švedskih mesnih okruglica, ali i izvor bračnih svađa. Stanovnicima Älmhulta je više od toga – to je centar globalnog pokreta 'da stvore bolji svakodnevni život za što više ljudi'. A što se kulta tiče, relativno su benigni".
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Aimee ned kol 24, 2014 9:53 pm

dromsin je napisao/la:pa kaj su zbog kuglica jurili da budu prvi u redu

Sjećam se jedne majke u Dnevniku 2 koja je sa sinom čekala od 4 ujutro da bi prva ušla u Ikein hram.
Aimee
Aimee

Posts : 20
Join date : 23.08.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost ned kol 24, 2014 10:25 pm

Aimee je napisao/la:
dromsin je napisao/la:pa kaj su zbog kuglica jurili da budu prvi u redu

Sjećam se jedne majke u Dnevniku 2 koja je sa sinom čekala od 4 ujutro da bi prva ušla u Ikein hram.
gušti su gušti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 2 Empty Re: IKEA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.