Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IKEA

+5
Buffy
whisperer
Aimee
Lena
Sco
9 posters

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop pon ruj 15, 2014 9:07 pm

Male tajne

Četiri trika kojima IKEA osvaja kupce



Popularni švedski proizvođač namještaja, koji je nedavno otvorio svoju prvu trgovinu u Hrvatskoj, poznato je, zanimljivim dizajnom i pristupačnim cijenama mami kupce. No, to nije sve. Veliki svjetski igrač ima svoje male tajne.

Uspjeh švedske kompanije koja kupce diljem svijeta osvaja već 70 godina leži u konceptu koji je postavio njen osnivač i vlasnik Ingvar Kamprad. U gotovo 350 trgovina, koliko ih danas IKEA ima, na snazi su četiri dizajnerska pravila, piše Inc.com.

Riječ je o svojevrsnim lekcijama kojima se rukovodi pri poslovanju, a koje su vrlo važne za pridobivanje kupaca i kontinuirani rast kompanije. 


Smanjenje troškova na svakom koraku

U proizvodnim pogonima IKEA-e vodi se računa da se troškovi svedu na minimum. Tako se, primjerice, namještaj izrađuje od jeftinih ploča koje se naručuju u velikim formatima i ogromnim količinama, čime se postiže niža cijena. Štedi se i na troškovima za radnike. Šveđani proizvodnju zadnjih godina sve više sele u zemlje u razvoju, gdje je znatno jeftinija radna snaga.

Držanje kupaca u neizvjesnosti


Svaki kvadrat IKEA-inih trgovina je pomno osmišljen da bi bio neodoljiv kupcima. Svaki put vodi do novog proizvoda, kako bi kupci vidjeli što više proizvoda i 'zapeli' za neki po koji nisu došli.

Praktičnost


Dobro osmišljenim dizajnom za kupce mame i svi drugi trgovci. No, ono čime je švedski lanac namještaja posebno prepoznatljiv je praktičnost kada je u pitanju pakiranje proizvoda i transport. Velika većina proizvoda dolazi u dijelovima, kojima se uz pomoć jednostavnog alata brzo slažu komadi namještaja. To značajno pojednostavljuje transport i smanjuje troškove prijevoza robe od tvornica do trgovina.

'Uradi sam' 


Koncept po kojem kupci doma sami slažu kupljeni namještaj izgleda kao "Lego za odrasle". Vrlo je zanimljiv jer se kupci u pravilu vraćaju u IKEA-u, a kompaniji ostavlja prostor za niže cijene proizvoda.


Danas.hr/Inc.com
15.09.2014.



Eto.  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop uto ruj 16, 2014 6:23 pm

Danas samo dva nova članka (al polako ... dan još nije gotov ...):

IKEA povlači jedan proizvod i poziva kupce da ga odmah demontiraju i vrate

IKEA poziva kupce koji imaju GUNGGUNG ljuljačku da je odmah demontiraju i vrate u bilo koju robnu kuću IKEA gdje će dobiti puni povrat novca.



Prijavljeni su slučajevi koji ukazuju na to da ovjesi armature GUNGGUNG ljuljačke ne odgovaraju IKEA standardima kvalitete i mogu uzrokovati opasne ozljede.


"Naši su proizvodi namijenjeni poticanju dječje kreativnosti i prirodne potrebe za igrom uz tjelesni razvoj. Dok se igraju, djeca ne razmišljaju o sigurnosti i zato mi o tome vodimo računa već u fazi dizajna proizvoda. Mi u tvrtki IKEA želimo prodavati isključivo proizvode koje bismo i sami dali našoj djeci. Unatoč tome što svi naši proizvodi podliježu opsežnoj analizi i testiranju u skladu s važećim standardima i propisima, ponekad se dogodi pogreška. GUNGGUNG dječju ljuljačku povlačimo kako bismo izbjegli moguće ozljede", naglasila je Cindy Andersen, voditeljica odjela Dječja IKEA.


GUNGGUNG ljuljačka prodaje se na svim IKEA tržištima od 3. ožujka 2014., a u Hrvatskoj su prodane ukupno tri.


...
Danas.hr
16.09.2014.

Iz trgovine ih ispratili zaštitari



IKEA je jutros evakuirana, ali nije bilo panike



Kupci koji su u utorak ujutro obilazili robnu kuću IKEA nemalo su se iznenadili kada su ih zaštitari zamolili da izađu izvan zgrade. No već kad su izišli vani rečeno im je da je riječ o desetominutnoj vježbi koju u toj robnoj kući redovito provode.



 "U robnoj kući IKEA Zagreb danas oko 10.20 h provedena je evakuacijska vježba (u trajanju od 10 min.) koja se uobičajeno izvodi dva puta godišnje, od toga jedan puta s kupcima, a drugi put samo sa zaposlenicima. 



Takav postupak uobičajen je u IKEA robnim kućama , a radi se o dodatnoj provjeri sigurnosti, koja je iznad zakonom propisanog minimuma. Zahvaljujemo svim posjetiteljima što su sudjelovali u vježbi i tako nam omogućili da provjerimo jesu li sve mjere sigurnosti u funkciji i učinkovite za dobrobit svih zaposlenika i posjetitelja", izjavila je Jelena Granić, voditeljica lokalnog marketinga IKEA Hrvatska.


Danas.hr
16.09.2014.

Neizmjerno blagodarim net-ha-eru kaj nas izvještava o svakom pezdecu iz Ivanje Reke.
Mislim, kaj je sljedeće? Neko nije u WC-u IKEA-ine robne kuće pustil vodu ...? teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop sri ruj 17, 2014 9:44 pm

Danas je bil dan P.
Dan kad je Pop pohodio IKEA-u. IKEA - Page 4 C075





















IKEA - Page 4 Yahoo
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost čet ruj 18, 2014 9:04 pm

besposlenpop je napisao/la:Danas je bil dan P.
Dan kad je Pop pohodio IKEA-u. IKEA - Page 4 C075





















IKEA - Page 4 Yahoo
tak je bilo dobro  Laugh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Lena pet ruj 19, 2014 3:40 pm

pa jesi šta pazario?
vidio da ti je korisno?

da je bliže i ja bi škicnula šta sve ima.....ovako ne znam kad ću.....
ali imaju neke najave da će možda ikea doći u split i to jedan centar.....
najave su još mutne  zubo
ako i ne dođe preživjet ću  teet
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop ned ruj 21, 2014 2:08 am

Lena je napisao/la:pa jesi šta pazario?
Štoplciger, valjke za dlake, knäckerbröd råg i paštete od ikre i rakova. Cool


Smilja je napisao/la:da je bliže i ja bi škicnula šta sve ima.....ovako ne znam kad ću.....

Kad opet dođeš, pa ćemo na ćufte.  Wink
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Lena pet ruj 26, 2014 7:46 pm

besposlenpop je napisao/la:
Lena je napisao/la:pa jesi šta pazario?
Štoplciger, valjke za dlake, knäckerbröd råg i paštete od ikre i rakova. Cool


Smilja je napisao/la:da je bliže i ja bi škicnula šta sve ima.....ovako ne znam kad ću.....

Kad opet dođeš, pa ćemo na ćufte.  Wink

može!!!

a i ako šta bude za pazarit neće bit loše....makar kakva sitnica.....
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Sco pon lis 20, 2014 1:12 pm

Eo.... bio sam i ja.... Veliki zajeb.... u subotu

Već dugo ne vidjeh toliko zombija kao tamo.... Širom razrogačenih očiju... Bauljaju kao da se dijeli badave.... Grin 

Registracije vozila iz regiona, pa i šire.... (bilo je i par Talijanaca)


Pazaril sam 2 kom jastuka, 6 kom čaša, 3 kom nožova i vrećica.... Strošek 108,00 kn.....

Na izlazu sam si štel zet i okruglice, ali...... Red na blagajni jebil prestrašan, tak da sam odustal....
Sco
Sco

Posts : 44
Join date : 12.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop pon lis 20, 2014 11:41 pm

Sco je napisao/la:Eo.... bio sam i ja.... Veliki zajeb.... u subotu

...

Na izlazu sam si štel zet i okruglice, ali...... Red na blagajni jebil prestrašan, tak da sam odustal....
Drugi put odi radnim danom posle posla. Jebiga, pa nije ti to sad u Grazu! teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost uto lis 21, 2014 5:24 am

Sco je napisao/la:Eo.... bio sam i ja.... Veliki zajeb.... u subotu

Već dugo ne vidjeh toliko zombija kao tamo.... Širom razrogačenih očiju... Bauljaju kao da se dijeli badave.... Grin 

Registracije vozila iz regiona, pa i šire.... (bilo je i par Talijanaca)


Pazaril sam 2 kom jastuka, 6 kom čaša, 3 kom nožova i vrećica.... Strošek 108,00 kn.....

Na izlazu sam si štel zet i okruglice, ali...... Red na blagajni jebil prestrašan, tak da sam odustal....
odmah sam dobila volju da i ja idem  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost uto lis 21, 2014 5:26 am

besposlenpop je napisao/la:
Sco je napisao/la:Eo.... bio sam i ja.... Veliki zajeb.... u subotu

...

Na izlazu sam si štel zet i okruglice, ali...... Red na blagajni jebil prestrašan, tak da sam odustal....
Drugi put odi radnim danom posle posla. Jebiga, pa nije ti to sad u Grazu! teet
poslušat ću, no još nije u planu i programu  Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Sco uto lis 21, 2014 9:49 am

besposlenpop je napisao/la:
Sco je napisao/la:Eo.... bio sam i ja.... Veliki zajeb.... u subotu

...

Na izlazu sam si štel zet i okruglice, ali...... Red na blagajni jebil prestrašan, tak da sam odustal....
Drugi put odi radnim danom posle posla. Jebiga, pa nije ti to sad u Grazu! teet

jebiga.... sad znam i ja.... Happy
Sco
Sco

Posts : 44
Join date : 12.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Sco uto lis 21, 2014 9:50 am

dromsin je napisao/la:
Sco je napisao/la:Eo.... bio sam i ja.... Veliki zajeb.... u subotu

Već dugo ne vidjeh toliko zombija kao tamo.... Širom razrogačenih očiju... Bauljaju kao da se dijeli badave.... Grin 

Registracije vozila iz regiona, pa i šire.... (bilo je i par Talijanaca)


Pazaril sam 2 kom jastuka, 6 kom čaša, 3 kom nožova i vrećica.... Strošek 108,00 kn.....

Na izlazu sam si štel zet i okruglice, ali...... Red na blagajni jebil prestrašan, tak da sam odustal....
odmah sam dobila volju da i ja idem  zubo

poslušaj popov savjet....
doduše, ti si pemzićka pa moš u miru i natašte.... Grin
Sco
Sco

Posts : 44
Join date : 12.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop uto lis 21, 2014 4:33 pm

Sco je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Sco je napisao/la:Eo.... bio sam i ja.... Veliki zajeb.... u subotu

...

Na izlazu sam si štel zet i okruglice, ali...... Red na blagajni jebil prestrašan, tak da sam odustal....
Drugi put odi radnim danom posle posla. Jebiga, pa nije ti to sad u Grazu! teet

jebiga.... sad znam i ja.... Happy
Nisi niš napisal kak si isplazil s parkirališta natrag u Zagreb. 
Ja sam pregledal prije nek sam išel sve dostupne planove, a dok sam vozil, brojil sve izlaze na kružnim tokovima.  zubo
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost uto lis 21, 2014 8:37 pm

besposlenpop je napisao/la:
Sco je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Sco je napisao/la:Eo.... bio sam i ja.... Veliki zajeb.... u subotu

...

Na izlazu sam si štel zet i okruglice, ali...... Red na blagajni jebil prestrašan, tak da sam odustal....
Drugi put odi radnim danom posle posla. Jebiga, pa nije ti to sad u Grazu! teet

jebiga.... sad znam i ja.... Happy
Nisi niš napisal kak si isplazil s parkirališta natrag u Zagreb. 
Ja sam pregledal prije nek sam išel sve dostupne planove, a dok sam vozil, brojil sve izlaze na kružnim tokovima.  zubo
jel pomaže navigacija  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop uto lis 21, 2014 9:28 pm

dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Sco je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Drugi put odi radnim danom posle posla. Jebiga, pa nije ti to sad u Grazu! teet

jebiga.... sad znam i ja.... Happy
Nisi niš napisal kak si isplazil s parkirališta natrag u Zagreb. 
Ja sam pregledal prije nek sam išel sve dostupne planove, a dok sam vozil, brojil sve izlaze na kružnim tokovima.  zubo
jel pomaže navigacija  zubo
Pa naravno. Još uvijek navigam prema vijugama mozga. Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost sri lis 22, 2014 3:58 am

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Sco je napisao/la:

jebiga.... sad znam i ja.... Happy
Nisi niš napisal kak si isplazil s parkirališta natrag u Zagreb. 
Ja sam pregledal prije nek sam išel sve dostupne planove, a dok sam vozil, brojil sve izlaze na kružnim tokovima.  zubo
jel pomaže navigacija  zubo
Pa naravno. Još uvijek navigam prema vijugama mozga. Cool
pa kad si u najboljim godinama  Love

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Buffy sri lis 22, 2014 8:07 am

Bila i ja u subotu s kćeri, samo da ručkove prodaju ne mogu propasti, koliko ljudi čeka na red...
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Sco čet lis 23, 2014 8:24 am

besposlenpop je napisao/la:
Nisi niš napisal kak si isplazil s parkirališta natrag u Zagreb. 
Ja sam pregledal prije nek sam išel sve dostupne planove, a dok sam vozil, brojil sve izlaze na kružnim tokovima.  zubo

ahahahaha....
bil sam ko na ringišpilu... nakon trećeg pokušaja uspel sam izać van.... jebali ih kružni tokovi, da ih jebali.... Grin
Sco
Sco

Posts : 44
Join date : 12.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet stu 06, 2014 10:22 pm

Tvrde da je tako jeftinije

IKEA utrla put domaćem biznisu: Neki već sad trljaju ruke, a kupci prezadovoljni

Otvarenjem IKEA-inog centra u Rugvici kraj Zagreba otvorio se i prostor za biznis malim dalmatinskim autoprijevoznicima. U zadnjih dva mjeseca pojavilo se najmanje desetak različitih oglasa kojima se reklamira prijevoz kupljenje robe iz Rugvice direktno na vaš kućni prag u Dalmaciji. Interes je ogroman.



Postupak je vrlo jednostavan: Na katalogu IKEA-e koji je dostupan on-line napravite svoju šoping listu, pošaljete prijevozniku i u roku od sedam do deset dana kupljena roba dostavlja se na vašu adresu.
Postoji i opcije gdje se narudžbe za Dalmaciju ili Istru primaju jednom mjesečno do određenog datuma što dostavljači uredno objave na svojim stranicama, a i poznati online oglasnik pun je ponuda za dostavu robe iz IKEA-e, piše Zadarski.hr.

Spas za mnoge Dalmatince


Cijene variraju od prijevoznika do prijevoznika, ali neki prosjek je 50 kuna takozvane poštarine plus 10 do 15 posto ukupne vrijednosti narudžbe. Nema predujma, nema ograničenja, plaća se u trenutku dostave pa nije ni čudno da je ovakav način "kupnje" u IKEA-i među Dalmatincima vrlo brzo postao popularan.

''Mene je ovo spasilo, preporodila sam se otkad sam otkrila da mogu ovako kupovati stvari iz IKEA-e što zbog vremena, što zbog cijene jer službena IKEA-ina dostava nije baš jeftina. Kao prvo, nemam vremena gubiti cijeli dan na put do Zagreba i nazad kad ovdje, iz svog doma, klikom miša u sekundi mogu do svega što me zanima.

Drugo, samo usporedite koliko košta taj put do IKEA-e i natrag. Meni iz Zadra do Rugvice i natrag ode najmanje 500 kuna goriva i 250 kuna na cestarinu Dalmatinom, još mi za cijeli dan tamo treba barem sto kuna ako mislim nešto ručati. To je ukupno 850 kuna bez da sam kupila išta! Jednom sam se tako zeznula, bogme, više neću. Od sada samo naručujem preko dostave'', rekla je 34-godišnja Zadranka koja je isprobala oba načina kupnje.

Razlika od 650 kuna


Računica je ovakva: Da je robu u vrijednosti od tisuću kuna osobno kupovala, "IKEA izlet" stajao bi je najmanje 1.850 kuna. A za iste stvari dostavom plati 50 kuna poštarine i još 15 posto vrijednosti narudžbe, dakle ukupno 1.200 kuna! Razlika od 650 kuna sve je samo ne zanemariva.

Dobar biznis


Ovakav biznis nije nepoznat otprije. Dapače. Dok su Hrvatima najbliže IKEA-e bile u Grazu i Villessu, ovakva je usluga Zagrepčanima stalno bila dostupna, a postoje prijevoznici koji su samo na tome izgradili biznis. Doduše, otvaranjem IKEA-e u Zagrebu, interesa za njihove usluge više nema ni blizu kao nekad pa se dio njih preorijentirao i na dostavu za Dalmaciju.

Danas.hr/ Zadarski.hr
06.11.2014.
------------------------------------------------------------------------------------


Taja kupuje ko da je otela Šveđanki džekpot.  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost pet stu 07, 2014 1:02 pm

besposlenpop je napisao/la:

Tvrde da je tako jeftinije



IKEA utrla put domaćem biznisu: Neki već sad trljaju ruke, a kupci prezadovoljni



Otvarenjem IKEA-inog centra u Rugvici kraj Zagreba otvorio se i prostor za biznis malim dalmatinskim autoprijevoznicima. U zadnjih dva mjeseca pojavilo se najmanje desetak različitih oglasa kojima se reklamira prijevoz kupljenje robe iz Rugvice direktno na vaš kućni prag u Dalmaciji. Interes je ogroman.





Postupak je vrlo jednostavan: Na katalogu IKEA-e koji je dostupan on-line napravite svoju šoping listu, pošaljete prijevozniku i u roku od sedam do deset dana kupljena roba dostavlja se na vašu adresu.
Postoji i opcije gdje se narudžbe za Dalmaciju ili Istru primaju jednom mjesečno do određenog datuma što dostavljači uredno objave na svojim stranicama, a i poznati online oglasnik pun je ponuda za dostavu robe iz IKEA-e, piše Zadarski.hr.

Spas za mnoge Dalmatince




Cijene variraju od prijevoznika do prijevoznika, ali neki prosjek je 50 kuna takozvane poštarine plus 10 do 15 posto ukupne vrijednosti narudžbe. Nema predujma, nema ograničenja, plaća se u trenutku dostave pa nije ni čudno da je ovakav način "kupnje" u IKEA-i među Dalmatincima vrlo brzo postao popularan.

''Mene je ovo spasilo, preporodila sam se otkad sam otkrila da mogu ovako kupovati stvari iz IKEA-e što zbog vremena, što zbog cijene jer službena IKEA-ina dostava nije baš jeftina. Kao prvo, nemam vremena gubiti cijeli dan na put do Zagreba i nazad kad ovdje, iz svog doma, klikom miša u sekundi mogu do svega što me zanima.

Drugo, samo usporedite koliko košta taj put do IKEA-e i natrag. Meni iz Zadra do Rugvice i natrag ode najmanje 500 kuna goriva i 250 kuna na cestarinu Dalmatinom, još mi za cijeli dan tamo treba barem sto kuna ako mislim nešto ručati. To je ukupno 850 kuna bez da sam kupila išta! Jednom sam se tako zeznula, bogme, više neću. Od sada samo naručujem preko dostave'', rekla je 34-godišnja Zadranka koja je isprobala oba načina kupnje.

Razlika od 650 kuna




Računica je ovakva: Da je robu u vrijednosti od tisuću kuna osobno kupovala, "IKEA izlet" stajao bi je najmanje 1.850 kuna. A za iste stvari dostavom plati 50 kuna poštarine i još 15 posto vrijednosti narudžbe, dakle ukupno 1.200 kuna! Razlika od 650 kuna sve je samo ne zanemariva.

Dobar biznis




Ovakav biznis nije nepoznat otprije. Dapače. Dok su Hrvatima najbliže IKEA-e bile u Grazu i Villessu, ovakva je usluga Zagrepčanima stalno bila dostupna, a postoje prijevoznici koji su samo na tome izgradili biznis. Doduše, otvaranjem IKEA-e u Zagrebu, interesa za njihove usluge više nema ni blizu kao nekad pa se dio njih preorijentirao i na dostavu za Dalmaciju.

Danas.hr/ Zadarski.hr
06.11.2014.
------------------------------------------------------------------------------------


Taja kupuje ko da je otela Šveđanki džekpot.  Cool
Ja sam tak kupila tepih od Ikee iz Gaza (valjda nemam pojma).
Naručila preko prevoznika. Tepih je koštal 1000 kn sa prevozom 1200.To je bilo prije nekih 8 godina
Za tu veličinu tepiha kod nas bi ga duplo skuplje platila.
Nažalost nisam ga dugo koristila , možda dve godine ako, poklonila sam ga susjedi.
Nije mi se više sviđal. Tepih je bil od špage, dole je imal gumiranu podlogu, obrub od krem tkanine.
Bil mi je pregrub za moje nježne tabane  zubo
Sad sam u fazi kad nemam više tepiha , totalno su mi aut.
Imam par onih krpenih kaj možeš staviti u vešmašinu.
Mogu reć da sam se preporodila, manje prašine po namještaju, lakše za usisat. 
Ja što sam starija naginjem minimalizmu, čisto suprotno onom kaj starci delaju, skupljaju
.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost pet stu 07, 2014 11:09 pm

da nema Ikeje rvati bi pomrli od gladi. cufte rulzzzz...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost sub stu 08, 2014 5:34 am

Toro je napisao/la:da nema Ikeje rvati bi pomrli od gladi. cufte rulzzzz...
tolko o tim čuftima a već znam , kad ih probam ak ih ikad probam , bit ću duboko razočarana.  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop uto stu 11, 2014 3:33 pm

Dječak pobjegao od kuće, pa živio u IKEA-i

Dvanaestogodišnjeg dječaka, koji se u prošli ponedjeljak posvađao s majkom i potom pobjegao od kuće, policija je u nedjelju popodne pronašla u IKEI-i u Šangaju. 



Problemi za Peng Yijiana počeli su prošlog ponedjeljka, kada su ga iz škole poslali doma jer nije imao napisanu domaću zadaću iz matematike. Potom se posvadio s majkom, a nakon toga nestao. Kod sebe je imao samo 1.50 juana. 
Majka je u utorak prijavila nestanak sina i policiji otkrila mjesta u gradu gdje je inače volio ići. Na popisu od šest-sedam mjesta bio je i jedan IKEA-in outlet u okrugu Xuhui. 

Policija je u nedjelju nakon 40-minutne detaljne pretrage velike trgovine dječaka pronašla u prizemlju zgrade, kod jednog lifta. Ranije su mu ušli u trag preko nekoliko nadzornih kamera postavljenih u gradu. 


Završio u bolnici


Dvanaestogodišnjak je ispričao da je preživio jedući besplatne uzorke hrane u supermarketima. 

Ipak, zbog višednevnog gladovanja i iscrpljenosti dječak je završio u bolnici na infuziji, potvrdila je njegova majka. 


Danas.hr/Shanghai Daily
10.11.2014.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost uto stu 11, 2014 4:42 pm

jel Ikea i druge multi kompanije koje posluju u RH placaju poreze u RH? no no...korporacije uopce nikome i nigdje ne placaju porez. dobro smisljena shema ali klupko se polako pocelo odmotavati:

Luxembourg tax files: how tiny state rubber-stamped tax avoidance on an industrial scale
Leaked documents show that one of the EU’s smallest states helped multinationals save millions in tax, to the detriment of its neighbours and allies

An unprecedented international investigation into tax deals struck with Luxembourg has uncovered the multi-billion dollar tax secrets of some of the world’s largest multinational corporations.
A cache of almost 28,000 pages of leaked tax agreements, returns and other sensitive papers relating to over 1,000 businesses paints a damning picture of an EU state which is quietly rubber-stamping tax avoidance on an industrial scale.
The documents show that major companies — including drugs group Shire, City trading firm Icap and vacuum cleaner firm Dyson, who are headquartered in the UK or Ireland — have used complex webs of internal loans and interest payments which have slashed the companies’ tax bills. These arrangements, signed off by the Grand Duchy, are perfectly legal.
The documents also show how some 340 companies from around the world arranged specially-designed corporate structures with the Luxembourg authorities. The businesses include corporations such as Pepsi, Ikea, Accenture, Burberry, Procter & Gamble, Heinz, JP Morgan and FedEx. Leaked papers relating to the Coach handbag firm, drugs group Abbott Laboratories, Amazon, Deutsche Bank and Australian financial group Macquarie are also included.

http://www.theguardian.com/business/2014/nov/05/-sp-luxembourg-tax-files-tax-avoidance-industrial-scale

Explore the Documents: Luxembourg Leaks Database:


http://www.icij.org/project/luxembourg-leaks/explore-documents-luxembourg-leaks-database

http://www.icij.org/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 4 Empty Re: IKEA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.