Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wajter raport

5 posters

Stranica 8 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub kol 26, 2023 11:46 am

Utjesnih 32 stupnja iznad nule.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub kol 26, 2023 8:50 pm

Osvjezavajucih 33 stupnja iznad nule. Bas ugodna vecer za prosetati u oblak komaraca koji jedva cekaju da mi se napiju krvi. I onda kazu da je Zenlja odlicno mjesto za zivot. Nisam mogao izabrati goru planetu od ove a ima sjebanih planeta nije da ih fali tako da ne znam koji qratz vanzemaljci zuje ovuda.

Beam me up, Scotty.

...Beam me up, Scotty can be a way of literally saying "get me out of this place" or expressing rhetorical frustration with the world around you by expressing a desire for escape.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub kol 26, 2023 9:15 pm

Citam na Imbexu tocka haer:

Rim se godinama bori s povećanjem smeća, koje se često baca na ulice pored prepunih kanti. Izgrađen prije 2000 godina, Koloseum je bio najveći amfiteatar u Rimskom Carstvu i služio je za borbe gladijatora, pogubljenja i lov na životinje.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

...

Rim se tisucljecima bori s povecanjem smeca tocnije bori se 2000 godina!

Dalje pise da na svakog rimljana ima 2.5 stakora tj. 7 milijuna stakora. Koja simbioza stakora i ljudi izgleda da je bog kad je stvarao covjeka odmah stvorio i 2.5 stakora. Ili je prije stvorio stakore pa onda ljude? To ce pitanje biti vjecna misterija.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica pon kol 28, 2023 8:27 am

Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?


Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop pon kol 28, 2023 10:52 am

. je napisao/la:Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?
Nisam, al sam znao roniti do 10 m dubine.  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop pon kol 28, 2023 10:54 am

Wajter raport - Page 8 20230814

Fotka je od jučer, al je i danas isto ... osim kaj duva jugo.  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

Tomica likes this post

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sri kol 30, 2023 7:38 am

besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?
Nisam, al sam znao roniti do 10 m dubine.  Cool

Bravo. Happy

Zadnja sam dva dana na dubini od 14m. Ona maskica s kisikom mi izaziva strahove. Izmedju udisaja i izdisaja, stvori se prazan dzep pa imas osjecaj da ces se pocei gusiti ako brzo ne udahnes. Ali, pocnes li brzo udisati i izdisati, dolazi do hiperventilacije pa to izazove panicne napadaje. A ne mozes iz barokomore tek tako... Osim toga, zbog kolegijalnosti i ne usudis se uopce upitati za izlazak jer bi time zahebao ostale suputnike.

Uopce ne razumijem kako su neki toliko opusteni da si mogu i odspavati tih sat vremena. :-/
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop sri kol 30, 2023 8:26 am

. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?
Nisam, al sam znao roniti do 10 m dubine.  Cool

Bravo. Happy

Zadnja sam dva dana na dubini od 14m. Ona maskica s kisikom mi izaziva strahove. Izmedju udisaja i izdisaja, stvori se prazan dzep pa imas osjecaj da ces se pocei gusiti ako brzo ne udahnes. Ali, pocnes li brzo udisati i izdisati, dolazi do hiperventilacije pa to izazove panicne napadaje. A ne mozes iz barokomore tek tako... Osim toga, zbog kolegijalnosti i ne usudis se uopce upitati za izlazak jer bi time zahebao ostale suputnike.

Uopce ne razumijem kako su neki toliko opusteni da si mogu i odspavati tih sat vremena. :-/
Stvar treninga.
Uvijek kad sam dosezal tu dubinu, imal sam osjećaj da je dno skoro tu, a nikako dosegnuti ... 
Osim toga, tlak u ušima postaje sve veća tlaka.
Kad se dosegne dno, dolazi smirenje i polagano vraćanje prema površini ...
Ali, na nekih valjda 5 m, javlja se očajnička potreba za udahom, a procjena 'kolko još' ne pomaže, i onda dolazi do naglog mahanja rukama i nogama da se 'odma' dosegne površina.
Zapravo sam rijetko ronil tako duboko, pa nikad nisam utreniral cijelu tehniku.

Al, dobro mi je išlo ronjenje 'na daljinu'. 
Sa sasvim malo treninga sam od pola poluolimpijskog, došel do pune duljine olimpijskog. Zapravo, uopće nije caka u fizičkoj pripremi (istinabog, fizički sam predisponiran natprosječnom litražom pluća), sve je u glavi - kad se dovoljno smiriš i koncentriraš, počneš osjećati kak možeš lakše i sve više ...  Happy
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by whisperer uto ruj 05, 2023 12:11 am

Gnječ je napisao/la:

100 Laws of Life so You Don't Screw Your Life Up Like I Did


Ovo je super za prolistati Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by whisperer uto ruj 05, 2023 12:20 am

. je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Ovo su moji Franka i Pedro Happy



Ajmeee.  Love

Kakav je zivot s macama?

A vidi ih na baneru, baš me obradovalo. Happy  Love

Malene smo dali prijateljima, ostala je samo Franka. Happy 
Srećom imam okućnicu pa je faza sa njima bila podnošljiva, u jednom trenutku nema gdje nisu bili, zavlačili se i visili... U kuću nisam dala jer bi mi pojeli Boba.  Cry

Evo u njega. Bob S. 

Wajter raport - Page 8 Bob10
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by whisperer uto ruj 05, 2023 12:33 am

Gnječ je napisao/la:Citam na Imbexu tocka haer:

Rim se godinama bori s povećanjem smeća, koje se često baca na ulice pored prepunih kanti. Izgrađen prije 2000 godina, Koloseum je bio najveći amfiteatar u Rimskom Carstvu i služio je za borbe gladijatora, pogubljenja i lov na životinje.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

...

Rim se tisucljecima bori s povecanjem smeca tocnije bori se 2000 godina!

Dalje pise da na svakog rimljana ima 2.5 stakora tj. 7 milijuna stakora. Koja simbioza stakora i ljudi izgleda da je bog kad je stvarao covjeka odmah stvorio i 2.5 stakora. Ili je prije stvorio stakore pa onda ljude? To ce pitanje biti vjecna misterija.

Grin

Sjećam se da me u Palermu na Siciliji iznenadila informacija da su tek pred 15tak godina uredili sustav odvoženja smeća. Oni bi, kako su nam rekli,  samo šviknuli kroz prozor na cestu sav otpad i to se gomilalo. A krasan grad, zaista poseban, kao da si negdje u Brazilu, malo odiše ovim afričkim dijelom po atmosferi ( a i po siromaštvu). 

Što me podsjetilo... čula sam davno jednu priču, ne znam je li istinita, ali vele da je jedan avanturist umjesto da kupi kartu i ode za Tahiti, otišao na Haiti.  Happy Happy Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by whisperer uto ruj 05, 2023 12:39 am

. je napisao/la:Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?




Ja sam čula priče da su neki ronioci znali ići  u komore kada su prebrzo izranjali pa bi došlo do dekompresije. 

Jesi bila? Moraš ići?  Love
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by whisperer uto ruj 05, 2023 12:40 am

besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?
Nisam, al sam znao roniti do 10 m dubine.  Cool
Stvar treninga.
Uvijek kad sam dosezal tu dubinu, imal sam osjećaj da je dno skoro tu, a nikako dosegnuti ... 
Osim toga, tlak u ušima postaje sve veća tlaka.
Kad se dosegne dno, dolazi smirenje i polagano vraćanje prema površini ...
Ali, na nekih valjda 5 m, javlja se očajnička potreba za udahom, a procjena 'kolko još' ne pomaže, i onda dolazi do naglog mahanja rukama i nogama da se 'odma' dosegne površina.
Zapravo sam rijetko ronil tako duboko, pa nikad nisam utreniral cijelu tehniku.

Al, dobro mi je išlo ronjenje 'na daljinu'. 
Sa sasvim malo treninga sam od pola poluolimpijskog, došel do pune duljine olimpijskog. Zapravo, uopće nije caka u fizičkoj pripremi (istinabog, fizički sam predisponiran natprosječnom litražom pluća), sve je u glavi - kad se dovoljno smiriš i koncentriraš, počneš osjećati kak možeš lakše i sve više ...  Happy


Nisam sigurna da pričate o istome.  Shocked
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop uto ruj 05, 2023 11:43 am

whisperer je napisao/la:



Nisam sigurna da pričate o istome.  Shocked
A e.  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub ruj 09, 2023 1:50 pm

whisperer je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:Citam na Imbexu tocka haer:

Rim se godinama bori s povećanjem smeća, koje se često baca na ulice pored prepunih kanti. Izgrađen prije 2000 godina, Koloseum je bio najveći amfiteatar u Rimskom Carstvu i služio je za borbe gladijatora, pogubljenja i lov na životinje.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

...

Rim se tisucljecima bori s povecanjem smeca tocnije bori se 2000 godina!

Dalje pise da na svakog rimljana ima 2.5 stakora tj. 7 milijuna stakora. Koja simbioza stakora i ljudi izgleda da je bog kad je stvarao covjeka odmah stvorio i 2.5 stakora. Ili je prije stvorio stakore pa onda ljude? To ce pitanje biti vjecna misterija.

Grin

Sjećam se da me u Palermu na Siciliji iznenadila informacija da su tek pred 15tak godina uredili sustav odvoženja smeća. Oni bi, kako su nam rekli,  samo šviknuli kroz prozor na cestu sav otpad i to se gomilalo. A krasan grad, zaista poseban, kao da si negdje u Brazilu, malo odiše ovim afričkim dijelom po atmosferi ( a i po siromaštvu). 

Što me podsjetilo... čula sam davno jednu priču, ne znam je li istinita, ali vele da je jedan avanturist umjesto da kupi kartu i ode za Tahiti, otišao na Haiti.  Happy Happy Happy

U Palermu postoji jedna stara poslovica koju su i Ukrasne figurice objerucke prihvatili a glasi: bolje da umre selo nego obićaji.


Bolje da umre selo nego običaji" je već pomalo zastarjela narodna izreka kojom se ističe važnost tradicije i običaja nekog naroda. Ovom izrekom želi se poručiti kako je važno održavati tradiciju i prenositi je na mlađe generacije jer tako čuvamo naš nacionalni identitet i podrijetlo.

A kako to fukcionira evo ovdje jedna crtica:

La storica spazzatura palermitana


I palermitani hanno sempre avuto un rapporto particolare con la spazzatura o, come si chiama da noi, la “munnizza”. La pulizia della città è da sempre oggetto di dibattito e di accusa nei confronti degli incivili che sporcano e delle istituzioni che non mantengono pulito.
Ma tale problema non è affatto recente. Si racconta che, alla fine del ‘700, Palermo fosse letteralmente lastricata di immondizia. Certamente non si tratta della spazzatura moderna, a quei tempi, infatti, la maggior parte dei rifiuti era costituita da quello che oggi chiameremmo umido, ovvero scarti di frutta e verdura, parti di animali e, al peggio, qualche pezzo di carta e stoffa. Insomma la spazzatura meno inquinante, ma sicuramente la più puzzolente.

A raccontare questa situazione è Johann Wolfgang Goethe che, mentre calpestava il morbido pavimento fangoso del Cassaro, fu investito da una folata di vento fetido che sollevò una grossa nuvola di polvere e detriti dal pavimento. Allibito il tedesco chiese spiegazioni ad un commerciante, che divertito gli spiegò come, contrariamente a molte città italiane (dove l’immondizia veniva portata negli orti extracittadini), a Palermo era usanza ammassare i propri rifiuti davanti alla porta di casa, dove venivano accumulati finché non marcivano e seccavano, formando una polvere che poi il vento trasportava in giro.


Ancora più stupefatto Goethe volle saperne di più, chiedendo al mercante perché l’amministrazione permettesse una tale inciviltà. La risposta fu chiara e semplice. La cattiva gestione dei rifiuti serviva a nascondere le pessime condizioni del manto stradale, la cui riparazione sarebbe costata molti soldi che, invece, gli amministratori potevano liberamente intascare ad insaputa del popolo.


Verrebbe da dire corsi e ricorsi storici, tuttavia questo episodio, a differenza di molte situazioni attuali, trovò presto una soluzione che a molti parve un intervento divino. Il 15 aprile 1787, il giorno in cui era prevista una solenne processione presieduta dal viceré, un violento acquazzone si abbatté su Palermo, formando nelle strade dei veri e propri fiumi. Gran parte della sporcizia venne lavata via, trasportata a mare, ma molti detriti andarono ad intasare le canalette e l’acqua iniziò a minacciare le case. Fu così che i cittadini si mobilitarono in massa per liberare le strade dai rifiuti e, poche ore più tardi, il viceré e le maggiori autorità della città, si ritrovarono a sfilare con le loro ricche vesti tra le buche e gli avvallamenti del Cassaro.

...

Il problema dell’immondizia a Palermo è ancora più antico. Già nel 1332, nel periodo Angioino, il re era costretto ad intervenire affinchè venisse istituita una tassa destinata alla rimozione delle immondizie che alla Marina, tra Porta Polizzi e quella dei Cordari ( nell’antico quartiere della Kalsa ), si accumulavano fino a raggiungere l’altezza delle mura di cinta.Il problema si aggravava quando per la pioggia questa immondizia ostruiva l’antico porto della Cala.

...

Storia divertente, se non fosse puzzolente e, ahimè, piuttosto attuale. Forse solo così si spiega questa facenda dell’immondizia a Palermo: dentro pulito e fuori cu si vitti si vitti. Come se “fuori” non fosse di nessuno!

https://www.palermoviva.it/storica-spazzatura-palermitana/
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sub ruj 09, 2023 9:55 pm

Bas si lijepo prepricao tu crticu. Popu i Whisp je sve jasno k'o dan.

Frazem "jasno k'o dan" znaci da su sve razumjeli.

Pronasla sam i crticu koja pojasnjava  "jasno k'o dan" al' je na japanskom pa ne znam odgovara li, zapravo, primjeru.


Zadnja promjena: .; sub ruj 09, 2023 10:15 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sub ruj 09, 2023 10:00 pm

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?
Nisam, al sam znao roniti do 10 m dubine.  Cool
Stvar treninga.
Uvijek kad sam dosezal tu dubinu, imal sam osjećaj da je dno skoro tu, a nikako dosegnuti ... 
Osim toga, tlak u ušima postaje sve veća tlaka.
Kad se dosegne dno, dolazi smirenje i polagano vraćanje prema površini ...
Ali, na nekih valjda 5 m, javlja se očajnička potreba za udahom, a procjena 'kolko još' ne pomaže, i onda dolazi do naglog mahanja rukama i nogama da se 'odma' dosegne površina.
Zapravo sam rijetko ronil tako duboko, pa nikad nisam utreniral cijelu tehniku.

Al, dobro mi je išlo ronjenje 'na daljinu'. 
Sa sasvim malo treninga sam od pola poluolimpijskog, došel do pune duljine olimpijskog. Zapravo, uopće nije caka u fizičkoj pripremi (istinabog, fizički sam predisponiran natprosječnom litražom pluća), sve je u glavi - kad se dovoljno smiriš i koncentriraš, počneš osjećati kak možeš lakše i sve više ...  Happy


Nisam sigurna da pričate o istome.  Shocked

Pricamo, ukoliko pricamo o strahu. zubo
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

whisperer likes this post

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sub ruj 09, 2023 10:09 pm

whisperer je napisao/la:
. je napisao/la:Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?




Ja sam čula priče da su neki ronioci znali ići  u komore kada su prebrzo izranjali pa bi došlo do dekompresije. 

Jesi bila? Moraš ići?  Love

E da, tako je to zapocelo. Onda su uvidjeli da ima brojne druge dobrobiti poput brzeg zacijeljivanja rana, usporavanja nekroza ili njihovog potpunog izlijecenja, kod gluhoca i sljepoca, kod lijecenja problema s mikrocirkulacijom, kod jakih upala i svasta jos...

Jesam, bila sam dosad 10 puta. Jos 20. Svakodnevno sam u barokomori, osim vikendom.

Bas me je frka unutra. PA imam gotovo svaki put, ali izdrzim.

Happy

Prvo nas "spustaju" do dubine od 14 m otprilike 10 minuta, tj., raste tlak. Dobijemo casicu vode i nakon svakog "napuhivanja nosa" zbog otklona pritiska, uzmes gutljaj. Pritisak na bubnjice obicno osjecas dok te sasvim ne spusti pa te konstantno "trazi" to napuhivanje nosa. Jedna zanimljivost: kad progovoris, tvoj je glas toliko usitnjen da pomalo zvuci kao ona fora s helijem. E, onda dobijes masku s kisikom i udises ga. Mi koji uzimamo kortikosteroide imamo 5 - minutne pauze svakih 20 minuta. Tijekom "izrona" takodjer malo zijevas zbog pritiska u usima.

Meni obicno ta maska izaziva neugodu. Pod njom nekako mehanicki dises, cini mi se teze, iako dobivas 100% kisik,q pa me taj osjecaj ispunjava nekom tjeskobom. A mozda nije ni do maske, ni do komore vec spoznaje da ja sad tu moram sjediti sat i 20 minuta, da ne mogu izaci, a to je za anksiozne osobe bitan triger. Valjda mi se aktivira klaustrofobija, sto li...

Pustaju nam glazbu citavo vrijeme, nije neugodna atmosfera. S nama je unutra netko od medicinskog osoblja, a uvijek nas dvoje prati izvana unutarnjim kamerama.

Nije nam tijesno, ima nas vise ljudi unutra (9 sjedala nalik na fotelje). I tako ..

Sa mnom je neko vrijeme bila jedna simpaticna slikarica. Ona je bila hospitalizirana zbog operacije pa joj je propisana komora zbog brzeg zacijeljivanja rana. Nije htjela doci jer je mislila da ce biti kao kod njih u Parizu - jedna kaselica, a pati od klaustrofobije. Zamisli, u toliko velikom gradu, imaju samo jednu kaselicu. Medjutim, s nama joj je bilo dobro. Happy


Zadnja promjena: .; ned ruj 10, 2023 10:03 am; ukupno mijenjano 1 put.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned ruj 10, 2023 9:59 am

besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:Je li tko od vas bio na hiperbaricnom lijecenju?
Nisam, al sam znao roniti do 10 m dubine.  Cool

Bravo. Happy

Zadnja sam dva dana na dubini od 14m. Ona maskica s kisikom mi izaziva strahove. Izmedju udisaja i izdisaja, stvori se prazan dzep pa imas osjecaj da ces se pocei gusiti ako brzo ne udahnes. Ali, pocnes li brzo udisati i izdisati, dolazi do hiperventilacije pa to izazove panicne napadaje. A ne mozes iz barokomore tek tako... Osim toga, zbog kolegijalnosti i ne usudis se uopce upitati za izlazak jer bi time zahebao ostale suputnike.

Uopce ne razumijem kako su neki toliko opusteni da si mogu i odspavati tih sat vremena. :-/
Stvar treninga.
Uvijek kad sam dosezal tu dubinu, imal sam osjećaj da je dno skoro tu, a nikako dosegnuti ... 
Osim toga, tlak u ušima postaje sve veća tlaka.
Kad se dosegne dno, dolazi smirenje i polagano vraćanje prema površini ...
Ali, na nekih valjda 5 m, javlja se očajnička potreba za udahom, a procjena 'kolko još' ne pomaže, i onda dolazi do naglog mahanja rukama i nogama da se 'odma' dosegne površina.
Zapravo sam rijetko ronil tako duboko, pa nikad nisam utreniral cijelu tehniku.

Al, dobro mi je išlo ronjenje 'na daljinu'. 
Sa sasvim malo treninga sam od pola poluolimpijskog, došel do pune duljine olimpijskog. Zapravo, uopće nije caka u fizičkoj pripremi (istinabog, fizički sam predisponiran natprosječnom litražom pluća), sve je u glavi - kad se dovoljno smiriš i koncentriraš, počneš osjećati kak možeš lakše i sve više ...  Happy

Ti si vodozemac, Pope! Shocked
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop ned ruj 10, 2023 11:05 am

Wajter raport - Page 8 8
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica čet ruj 14, 2023 8:03 pm

Wajter raport - Page 8 Img_1_15


(I 29 njih na stekatu. Zasto??? Sto ste napravili? Domace njoke? Fine ustipke? Burek bez sira?)
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pet ruj 15, 2023 9:52 am

Samo citaju nitko ne piše.

Stavljam dokumente na sigurna mjesta da ih ne izgubim. Toliko su sigurna da ih ni nemogu naći gdje su. Cijelo jutro tražim jednu potvrdu ali qrac psmtr.

Slušam na YT live news iz Pakistana. Ništa ne razumijem ali to je i cilj tako se uopće ne nerviram šta god rekli.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pet ruj 15, 2023 10:50 am

Pronašao tamo gdje nikad ne bi tražio da sam logički razmišljao. Kad smo dvoje jedan skriva a drugi traži.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sri ruj 27, 2023 7:46 am

Slusam Andromedu od 5. 09. i negdje oko 32. minute javi se slusatelj s opisom cudnovatog susreta. Godina je 1979., jesen, negdje oko ZG-a.

Na ovo mi je skrenula paznju jedna poznanica ciji je muz cuo identicne price od dvije razlicite osobe koje se medjusobno ne poznaju. Dakle, sada vec tri razlicite osobe svjedoce slicnoj pojavi iste godine. Happy

Andromeda, 5. 9. '23.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sri ruj 27, 2023 10:46 am

Tomica je napisao/la:Slusam Andromedu od 5. 09. i negdje oko 32. minute javi se slusatelj s opisom cudnovatog susreta. Godina je 1979., jesen, negdje oko ZG-a.

Na ovo mi je skrenula paznju jedna poznanica ciji je muz cuo identicne price od dvije razlicite osobe koje se medjusobno ne poznaju. Dakle, sada vec tri razlicite osobe svjedoce slicnoj pojavi iste godine. Happy

Andromeda, 5. 9. '23.

Snervala me ova andromeda toliko narcisoidnog naboja imaju ovi u studiju da me ta bj8hova narcisisticka megalomanija ubila u mozak. Toliko su sebe uvjerili da sve znaju i ne dopustaju nikakva drukcija tumacenja i svjedocenja ako su u koliziji sa znanstvenim dogmama. Isto ponasanje kao katolicka crkva u srednjem vijeku. Zato se kaze *ignorance is blis*

A *okovi znanosti* koji ovi u studiju negiraju jesu i postoje a to je lijepo napisao Max Plank:

A new scientific truth does not triumph by convincing its opponents and making them see the light, but rather because its opponents eventually die and a new generation grows up that is familiar with it ...

Zato ja nista ne pricam su sanse da bih bio redikuliziran 99.9999999...%

Da, i jedini koji je govorio istinu je onaj gospodin koji se javio u emisiju da su on i supruga vidjeli NLO.

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 8 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.