Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski trenuci

+4
Buffy
*madonna*
kic
darla_
8 posters

Stranica 4 / 15. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet oľu 05, 2015 5:08 am

kic je napisao/la:ja i darla smo se ispripovijedali na onom forumu i temi Filmofilija..

što gledamo sljedeće Grin btw pomalo gledam Vikinge, ne stignem maratonizirati još Wink
niš ne stignem gledati
sinoč gledala 2 min do kraja na tv film rat plačenih ubojica - bilo bi bolje da nisam gledala
pratim seriju Dobra žena i na preskok ovu novu Crno bijeli svijet. Dr Haus mi ide na jetra, sve krimi serije također / do nedavni sam samo to gledala/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy čet oľu 05, 2015 7:40 am

Od kad sam upala u živi pijesak, doživjela sasvim neočekivane reakcije od same sebe kada se pojavio spas, samo takve dokumentarce gledam Grin
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop čet oľu 05, 2015 9:33 am

Samo arhitektura & divlje živine.
Ovaj Haerteov Gnjavnik bu me oteral i od gledanja vijesti.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sri oľu 25, 2015 9:04 pm

Malo najava, iako mi se cini da ste vec upoznati s time.

Sredinom cetvrtog mjeseca krece nova sezona GOT-a. Meni nesto i nece biti "napeta" jer znam sto ce se desavati. Bran i njegovo naukovanje kod zelevidovnjaka nece biti prikazano, no on ce se mozda nanovo pojaviti u 56oj sezoni. Silly Steta, jer ta prica s njime i Djecom sume ipak je fantasticni element u ovoj seriji koja, khm,  SPADA u zanr fantastike. No vidjet cemo Aryju i njeno naukovanje na Braavosu. Jesam li spomenula da je i ona varg? E, to ce ubrzo otkriti, iako vec sluti..


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sri oľu 25, 2015 9:18 pm

Dalje, druga sezona True Detective seli se u Kaliforniju i ima dva glavna anti-heroja i jednu anti-heroinu. Colin Farrell, Kitsch, McAdams Rachel. Vince Vaughn utjelovljuje korumpiranog biznismena. Nic Pizzolatto potpisuje i ovu sezonu. Nece izostati okultnih elemenata.


The investigators will be trying to solve the death of Ben Caspar, a 52-year-old man who was killed and dumped on a highway with occult symbols scratched on his chest. A leaked breakdown said:

“The second season of True Detective will follow the death of Ben Caspar, the corrupt city manager of a fictional California city who’s found brutally murdered amid a potentially groundbreaking transportation deal that would forever change freeway gridlock in the state. Three law enforcement officers from different cities and branches of the government are tasked with finding out who did it. They soon discover their investigation has much broader and darker implications than they initially thought. Caspar’s 52-year-old corpse is found on a lonely stretch of Pacific Coast Highway near Big Sur—satanic symbols etched on his chest. It turns out he had a penchant for rough sex and may have been involved in the occult.”

Just like in the premiere season, the three cops will have their own issues. The Wrap reported that Farrell’s character “has been damaged by years of turmoil,” the Monterey sheriff (McAdams) dives into “gambling and alcohol” when she’s not on duty, and the California Highway Patrol officer (Kitsch) was “put on leave” after he pulled over a lady for drunk driving and let her off after she got him off, though The Wrap pulled that detail.

Detaljnije:

http://www.denofgeek.us/tv/true-detective/238707/true-detective-season-2-everything-we-know-and-more

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet oľu 26, 2015 1:08 pm

Filmski trenuci - Page 4 Interstellar_holy_shit_shot.0


Shvatila sam nedavno da sam pogledala vecinu Nolanovog filmskog opusa (Prestiz, Batman trilogiju, Inception, Memento, Nesanica). Izgleda da ga potiho ipak postujem kao redatelja i da me njegovi filmovi uvijek necim iznenade. Tako je i s najsvjezije odgledanim Interstellarom...

http://www.filmovita.com/interstellar-2014/

"U bliskoj budućnosti Zemlja više ne može zadovoljiti potrebe čovječanstva jer su zbog svoje rastrošnosti doveli do uništenja ravnoteže u prirodi. Usjeve uništavaju razne bolesti, pješčane oluje razaraju zemlju, a čovječanstvo je spalo na poljoprivredno društvo. Svugdje u svijetu su raspuštene vojske, čovječanstvo je manje brojno zbog razno raznih epidemija te nedostatka hrane. Mnoga tvariva nisu dostupna te je vidljiva tehnološka nazadnost i opće recikliranje. Domaće životinje nisu prisutne i postoji nestašica mesa, a veliki gradovi su nestali.

Cooper, bivši NASA-in testni pilot i inženjer koji je sada poljoprivrednik živi sa svojom obitelji: puncem Donaldom, sinom Tomom i desetogodišnjom kćerkom Murphy (koju zove Murph), a koja vjeruje da se u njihovoj kući nalazi duh koji s njom pokušava komunicirati. Cooper izaziva Murph da mu dokaže njegovo postojanje kroz znanstveno ispitivanje..."

Film traje priblizno tri sata, ali niposto nije dosadan, iako ima nesto usporeniju radnju. Preuzima Kip Thorneovu ideju putovanja svemirom kroz crvotocine (nesto sto je obradjeno i u Kontaktu u kojem ponovno imamo Matthewa McConaugheya u ulozi svecenika Happy ), a nalazimo i lijepih primjera relativistickih ucinaka protoka vremena (Einstein). Ono sto me je i ovoga puta iznenadilo u filmskom prikazu Nolanovih razmisljanja jest svojevrsna oda ljubavi. Tocnije vjera u nj. Nit vodilja citavog filma nije sfericna crvotocina ili Gargantua (crna rupa), nije vanzemaljska inteligencija koja pokusava pomoci covjecanstvu, vec ljubav oca i kceri...

Filmski trenuci - Page 4 Fl-04451r

----

Cooper: Zaljubljena je u Wolfa Edmundsa. Je li to tocno?

Brand: Da. I to me tjera da slijedim svoje srce. Ali mozda smo predugo nastojali shvatiti sve ovo teorijom.

Cooper: Znanstvenica si, Brand.

Brand: Zato me slusaj kad kazem da ljubav nije nesto sto smo izmislili. Ona je... primjetna. Mocna. Mora nesto znaciti.

Cooper: Ljubav ima znacenje, da. Drustvena korist, zblizavanje, odgoj...

Brand: Volimo preminule osobe. Kakva je drustvena korist u tome?

Cooper: Nikakva.

Brand: Mozda ona znaci nesto vise, nesto sto ne mozemo zasad shvatiti. Mozda je ona nekakav dokaz, nekakav artefakt neke vise dimenzije koju ne mozemo svjesno opaziti. Vuce me na drugi kraj svemira nekome koga nisam vidjela cijelo desetljece. Nekome za koga znam da je vjerojatno mrtav. Ljubav je nama jedina opaziva stvar koja nadilazi dimenzije prostora i vremena. Mozda bismo se trebali pouzdati u to, iako nam je to zasad neshvatljivo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pet oľu 27, 2015 3:22 pm

Ima li koga da je pogledao film? Prethodni dijalog cini se prilicno pateticnim, ovako izvucen iz konteksta, no njegova metafizicka osnova razotkrit ce se u zadnjem dijelu filma. Jutros sam porazgovarala s drugom o njemu, koji i nije nesto odusevljen, ipak njegova usmjerena pitanja dovela su me do nekih jasnih spoznaja o onome sto se cinilo kao proturjecnosti  i "rupe u zapletu". Poslozih neke nelogicnosti u cjelinu. Happy Sad mi je jos bolji. Ocjena: 4. Nije genijalan, nije remek-djelo, ali je dojmljiv i vrlo lijepo prianja uz neku usporednu analizu s Kontaktom.

P.S. Gargantua je tip rotirajuce Kerrove crne rupe

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ ned oľu 29, 2015 9:31 am

Ligeja je napisao/la:Ima li koga da je pogledao film? Prethodni dijalog cini se prilicno pateticnim, ovako izvucen iz konteksta, no njegova metafizicka osnova razotkrit ce se u zadnjem dijelu filma. Jutros sam porazgovarala s drugom o njemu, koji i nije nesto odusevljen, ipak njegova usmjerena pitanja dovela su me do nekih jasnih spoznaja o onome sto se cinilo kao proturjecnosti  i "rupe u zapletu". Poslozih neke nelogicnosti u cjelinu. Happy Sad mi je jos bolji. Ocjena: 4. Nije genijalan, nije remek-djelo, ali je dojmljiv i vrlo lijepo prianja uz neku usporednu analizu s Kontaktom.

P.S. Gargantua je tip rotirajuce Kerrove crne rupe


Pogledala ga ja. Posto glumi Rust ja nisam objektivna Happy). Meni je ok film, mozda vise zbog nekih mojih trenutnih promisljanja, a koja su potaknuta i onom serijom koju mi je Kic stavio na net.hr, previse lako odustajemo kao vrsta i trudimo se vise adaptirati na novonastalu situaciju umjesto je mijenjati sukladno nekim unutarnjim visim vrijednostima, sa tog aspekta mi je film okei, bolje je izgoriti za nesto sto volis i u sto vjerujes, nego mirno cekati da umres u relativno prihvatljivom zivotu. Ono vjecno pitanje, kakav zivot zelimo zivjeti? Onaj kakav je prihvatio sin poljprivrednik, polako umiranje sebe i svoje familije ili onakav kakav je zivio Mathew.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost ned oľu 29, 2015 1:01 pm

darla_ je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:Ima li koga da je pogledao film? Prethodni dijalog cini se prilicno pateticnim, ovako izvucen iz konteksta, no njegova metafizicka osnova razotkrit ce se u zadnjem dijelu filma. Jutros sam porazgovarala s drugom o njemu, koji i nije nesto odusevljen, ipak njegova usmjerena pitanja dovela su me do nekih jasnih spoznaja o onome sto se cinilo kao proturjecnosti  i "rupe u zapletu". Poslozih neke nelogicnosti u cjelinu. Happy Sad mi je jos bolji. Ocjena: 4. Nije genijalan, nije remek-djelo, ali je dojmljiv i vrlo lijepo prianja uz neku usporednu analizu s Kontaktom.

P.S. Gargantua je tip rotirajuce Kerrove crne rupe


Pogledala ga ja. Posto glumi Rust ja nisam objektivna Happy). Meni je ok film, mozda vise zbog nekih mojih trenutnih promisljanja, a koja su potaknuta i onom serijom koju mi je Kic stavio na net.hr, previse lako odustajemo kao vrsta i trudimo se vise adaptirati na novonastalu situaciju umjesto je mijenjati sukladno nekim unutarnjim visim vrijednostima, sa tog aspekta mi je film okei, bolje je izgoriti za nesto sto volis i u sto vjerujes, nego mirno cekati da umres u relativno prihvatljivom zivotu. Ono vjecno pitanje, kakav zivot zelimo zivjeti? Onaj kakav je prihvatio sin poljprivrednik, polako umiranje sebe i svoje familije ili onakav kakav je zivio Mathew.

A ne znam o kojoj to seriji razmisljas, ali nisam sigurna da Interstellar situacija odgovara recenom.  Naime Cooper (bas je znakovito da ima to prezime Happy - Dale Cooper - zrtvovao se ondje u Crnoj lozi i zatocen je ondje godinama) i nije to bas ucinio zbog covjecanstva kao takvog, vec prvenstveno zbog vlastite djece (da bi njima osigurao prezivljavanje). Otud i snaga onih scena sa znanstvenikom na ledenoj planeti. Kad im Damon otkriva da opcija A nikada i nije usla u racunicu, vec se citavo vrijeme radilo o "populacijskoj" bombi. Drugo, realno gledajuci, Cooperov sin i nije mogao pomoci. Iz njegove perspektive, smrt se mogla samo prolongirati, otud i ona njegova ljutnja usmjerena prema sestri, tipa, cemu bijeg i skrivanje u podzemlju kad nam se isto pise. Dakle, otac se godinama ne javlja, sestra nije blize rjesenju gravitacijske jednadzbe, nadati se spasu besmisleno je... Tako sam nekako shvatila njegov lik koji reprezentira vecinu covjecanstva.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ ned oľu 29, 2015 1:56 pm

Ligeja je napisao/la:


A ne znam o kojoj to seriji razmisljas, ali nisam sigurna da Interstellar situacija odgovara recenom.  Naime Cooper (bas je znakovito da ima to prezime Happy - Dale Cooper - zrtvovao se ondje u Crnoj lozi i zatocen je ondje godinama) i nije to bas ucinio zbog covjecanstva kao takvog, vec prvenstveno zbog vlastite djece (da bi njima osigurao prezivljavanje). Otud i snaga onih scena sa znanstvenikom na ledenoj planeti. Kad im Damon otkriva da opcija A nikada i nije usla u racunicu, vec se citavo vrijeme radilo o "populacijskoj" bombi. Drugo, realno gledajuci, Cooperov sin i nije mogao pomoci. Iz njegove perspektive, smrt se mogla samo prolongirati, otud i ona njegova ljutnja usmjerena prema sestri, tipa, cemu bijeg i skrivanje u podzemlju kad nam se isto pise. Dakle, otac se godinama ne javlja, sestra nije blize rjesenju gravitacijske jednadzbe, nadati se spasu besmisleno je... Tako sam nekako shvatila njegov lik koji reprezentira vecinu covjecanstva.

O Utopiji, serija koju smo tamo Kic i ja komentirali. Pa ja nisam bas dobila dojam da se samo o njegovoj djeci radilo, jer se vise puta kroz film spominje opstanak covjecanstva ostavljenog na zemlji. Damonova filozofija je u filmu u biti taj neki mainstream razmisljanja danas sve vise popularan, koji se po meni zeli sve vise nametnuti, o covjeku kao bicu kojem je nemoguce funkcionirati van vlastitih sebicnih poriva. No da li je to stvarno istina ili tek nesto na sto nas se pousava svesti, kako nebi niti pokusavali pobjeci iz zatvora koji nam namecu razlicite korporacije i vlade u njihovoj sluzbi? I u tome je i poanta, nadati se nikad nije besmisleno, pokusavati isto nije besmisleno, lezati i cekati svoj kraj je besmisleno, samo zato sto si prepadnut od naizgled neizbjezne sudbine. Mogli su se svi pobuniti, mogli su zahtjevati od vlasti da se trazi druga planeta, svasta su mogli umjesto prihvacanja ogranicenja koje im je nametala vlada, kao njemu recimo da se skoluje, umjesto da prihvati nametnutu ulogu poljoprivrednika. Ona (kcer) nije odustala, cak i kada je shvatila da je jednadzba odavno rijesena.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost ned oľu 29, 2015 3:04 pm

Dvi ure, moje dupe. Grin Jos nisam ni otisla. Upozorenje citateljstvu, slijede bitni SPOILERI.

----

Da, prema opciji A bore se za opstanak covjecanstva ostavljenog na Zemlji, ukljucujuci, dakle, i njegovu djecu. Prema opciji B, zrtvuje se citavo covjecanstvo na Zemlji, ali koloniziraju se planete u drugoj galaksiji uz pomoc "populacijske bombe". Dakle, samo covjecanstvo opstaje, ali postojece umire. I to je ono sto im Damon otkriva zbog cega su i Brand i Coop ljuti jer su pristali na misiju temeljenu na lazi - da se bore za opstanak postojeceg covjecanstva (dok bi prema toj lazi populacijska bomba bila rezervni plan ukoliko se opcija A izjalovi). No prof. Brand stariji odavno je znao da opcija A nikada i nije bila opcija jer nije bila stvar u tome da on jos uvijek radi na jednadzbi, vec da je do takve jednadzbe nemoguce doci jer nitko ne zna/nema podatke o uvjetima u crnoj rupi. Takvi podaci bitni su, buduci da u crnoj rupi vladaju fizikalni zakoni koje bi trebala opisivati Teorija svega (ujedinjena kvantna teorija i teorija relativnosti) - sveti gral znanosti. No do nje ne dolazi jer nismo pronasli nacin kako s postojecim temeljnim silama uklopiti gravitaciju. Dakle, na toj je jednadzbi prof. radio. Neuspjesno. Jer nema podatke. Iz crne rupe. Da se vratim na Coopa. Kad je shvatio da je zrtvovao zajednicki zivot s vlastitom djecom zbog opstanka nekog buduceg covjecanstva, shvatio je da je pogrijesio i da bi, da su mu se stvari prezentirale na iskren nacin, odlucio drugacije. Zato u teseraktu nastoji upozoriti vlastitu kcer da ne dopusti mladjem sebi da ode. Sjecas li se scene kad se njih dvije rastaju, a ona mu veli da je desifrirala poruku duha i da veli - ostani.

Sto se pobune ljudi na Zemlji tice, pa tesko se buniti indoktriniran. Sjeti se da se program NASE odvijao u tajnosti jer su ih optuzili za bacanje bombi, osim toga, u skolama ih uce da do, primjerice, odlaska na Mjesec nikada i nije doslo. Svo je znanstveno istrazivanje usmjereno na hranu i opstanak iste. Dalje, a sto je mogao Coopov sin nego baviti se poljoprivredom? Otac ih je ostavio s ostarjelim djedom.

Kasnije nastavim.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon oľu 30, 2015 3:14 am

Pogledala. Happy

A micica je na kraju otišao k njoj.  Darla je uživala k'o prasica s M.M-om... Happy

Bilo bi fantastično pogledati film u 3 ili 4 D verziji. U svakom slučaju dojmljiv film, što je meni osobno rijetkost u sf-ima.

Idem u san da se slegnu dojmovi pa se pridružim ovih dana u razgovoru.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy pon oľu 30, 2015 7:06 am

Film me prvo ubio u pojam, pa razveselio predobrim plastičnim prikazom dimenzija, a onda opet ubio u pojam jer znam kako Cooper ne postoji, njegove kćeri postoje ponegdje na ovoj Zemlji, ali sve skupa življenje će nam biti kao što je njegovom sinu.

Svakako je dojmljiv, potrudili su se oko filma, ponajviše me vesele poruke koje će moguće učniti neki shift u svijesti. Iako, ljudi se uvijek nadaju nekom Cooperu, a njega nema.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ pon oľu 30, 2015 8:55 pm

whisperer je napisao/la:Pogledala. Happy

A micica je na kraju otišao k njoj.  Darla je uživala k'o prasica s M.M-om... Happy

Bilo bi fantastično pogledati film u 3 ili 4 D verziji. U svakom slučaju dojmljiv film, što je meni osobno rijetkost u sf-ima.

Idem u san da se slegnu dojmovi pa se pridružim ovih dana u razgovoru.

Uzivala ko prase u cekeru  Grin, meni ovo sto Buffy kaze, najvise sam se odusevila kad je zapeo u 5-dimenziji, usliknula, vidi, aaa, kako super, vrijeme je samo dimenzija, ful sam se uzivila  Laugh.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ pon oľu 30, 2015 8:59 pm

Buffy je napisao/la: jer znam kako Cooper ne postoji, 

Postoji Cooper, Matthew will never die  Cry. Necemo ziviti kao njegov sin, necemo i gotovo, jebote nokte si cupa na zivo, a da ce te sprijeciti malo planetarnih promjena  Silly. Meni to sa noktima, ko Baldricku Mico Dusanovic, ne-mo-gu. Glad i zedj su goli kurac za to  Grin.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy pon oľu 30, 2015 10:26 pm

Znaš li ti da sam ja to vidjela davnih dana, kuće u kupolama kao zorb, znaš na što mislim?
I u toj kupoli imaš homeostazu, sve kako treba regulirano strojevima, ako si to možeš priuštiti.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer uto oľu 31, 2015 1:07 am

darla_ je napisao/la:
whisperer je napisao/la:.

Uzivala ko prase u cekeru  Grin, meni ovo sto Buffy kaze, najvise sam se odusevila kad je zapeo u 5-dimenziji, usliknula, vidi, aaa, kako super, vrijeme je samo dimenzija, ful sam se uzivila  Laugh.

Ma znala sam, čak sam te u određenim trenucima i vizualizirala kako s uzbuđenjem povlačiš cigareticu i trepćeš okicama dok Matthew McConaughey’s Cooper cinično, ali s očinskom toplom figurom, igra svoje dijaloge. Happy Doista je fantastična ta njegova glumačka transformacija iz romantičarskih likova u ozbiljnije forme. Bojim se samo da se s godinama ne pretvori u Tom Cruisa, a skliski je taj Hollywoodski podijum. Doduše, kada već spominjemo i glumačku ekipu, mene je osobno i Mat Damon, kao jedan u nizu Hollywoodskih dječačića s vremenom i ujedno boljom filmskom produkcijom fascinirao. Čini mi se da je kao M. M. briljirao u The Good Shepherd-u i od onda ne pušta tu razinu igranja, što mi je iako uz veliku dozu  hollywoodske (mainstream) netrepeljivosti, drago primjetiti kao filmoljubac. No, međutim, ako ćemo o osvajanjima, mene je Nolan u potpunosti osvojio davnih dana kada je izašao Memento. Iako sam tada bila znatno mlađa duhom promišljanja, osjećaj koji je probudio u meni, a držao me danima, bio mi je osobno revolucionaran. Godinama kasnije kada smo kolegica i ja krenule u naše lucidno snovilačka istraživanja i kada je za relax početak ulaska u taj proces jedne noći predložila da pogledamo Inception, imala sam zbog Leonarda blagu odbojnost. Ali srećom sam se prevarila, Scorcese rulles. Moj osobni kralj prevrata, zaokreta i iznenađenja. Happy Zatim Prestige, Intersteller... Ovim želim reći da me Nolan iznova oduševljava kako na jako fini način balansira između komercionalnog i umjetničkog izričaja, površno na prvu loptu privlačnog (hollywoodsiziranošću), a tako višedimenzionalnog i dubokog. Priča sama po sebi niti ne treba biti toliko interesantna koliko ju on zaokruži interesatnim provlačanjem bitnih niti, što na kraju (života) doista jesu, ljubav, osjećaj, žrtvovanje. Odvede nas na rub, da nam malu nadu, preokrene je u sekundu, slomi ti srce, vrati ti nadu i onda ga fino pošalješ u qrac (Nolana) jer ti na "english way" veli koliko smo zadrti i bedasti u svojim svakodnevnim ljudskim kamuflažama, strahovima. Bez obzira što je priča izmišljena, inscenirana, filmatizirana, čovječanstvo treba ovakve napredne likove koji će znanstveno i idejno biti toliko stvarno punim koracima ispred nas i koje ćemo, slažeči se s njima ili ne, poštivati radi toga. Što više takvih osoba, duhovno smo i bliži novim dimenzijama. Da, zaključim, Intersteller mi nije bilo samo ( i jedino) prekrasno kozmičko putovanje, već i putovanje srca i ljubavi, putovanje s puno kockanja i životnog riskiranja.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ uto oľu 31, 2015 9:56 am

Buffy je napisao/la:Znaš li ti da sam ja to vidjela davnih dana, kuće u kupolama kao zorb, znaš na što mislim?
I u toj kupoli imaš homeostazu, sve kako treba regulirano strojevima, ako si to možeš priuštiti.

Nisam znala sto je zorb, pa sam googlala. Zanimljivo, znaci ipak ce postojati rijesenja. Ma ja se jos uvijek nekako nadam da ce se kolektivna svijest dovoljno promijeniti da cemo  izbjeci takvu katastrofu. Ima danas ljudi, stvarno krasnih ljudi, na ovim livestreamovima koje gledam, koji fakat puno rade na osvjestavanju cjelovitosti ne samo tijela, nego cijelokupnog zivota, to sto smo mi u HR uglavnom okruzeni mediokritetima, u biti nam po meni stvara iskrivljenu globalnu sliku, kurac bi tako razmisljali da zivimo u Svedskoj ili Danskoj.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ uto oľu 31, 2015 10:09 am

whisperer je napisao/la:

Ma znala sam, čak sam te u određenim trenucima i vizualizirala kako s uzbuđenjem povlačiš cigareticu i trepćeš okicama dok Matthew McConaughey’s Cooper cinično, ali s očinskom toplom figurom, igra svoje dijaloge. Happy Doista je fantastična ta njegova glumačka transformacija iz romantičarskih likova u ozbiljnije forme. Bojim se samo da se s godinama ne pretvori u Tom Cruisa, a skliski je taj Hollywoodski podijum. Doduše, kada već spominjemo i glumačku ekipu, mene je osobno i Mat Damon, kao jedan u nizu Hollywoodskih dječačića s vremenom i ujedno boljom filmskom produkcijom fascinirao. Čini mi se da je kao M. M. briljirao u The Good Shepherd-u i od onda ne pušta tu razinu igranja, što mi je iako uz veliku dozu  hollywoodske (mainstream) netrepeljivosti, drago primjetiti kao filmoljubac. No, međutim, ako ćemo o osvajanjima, mene je Nolan u potpunosti osvojio davnih dana kada je izašao Memento. Iako sam tada bila znatno mlađa duhom promišljanja, osjećaj koji je probudio u meni, a držao me danima, bio mi je osobno revolucionaran. Godinama kasnije kada smo kolegica i ja krenule u naše lucidno snovilačka istraživanja i kada je za relax početak ulaska u taj proces jedne noći predložila da pogledamo Inception, imala sam zbog Leonarda blagu odbojnost. Ali srećom sam se prevarila, Scorcese rulles. Moj osobni kralj prevrata, zaokreta i iznenađenja. Happy Zatim Prestige, Intersteller... Ovim želim reći da me Nolan iznova oduševljava kako na jako fini način balansira između komercionalnog i umjetničkog izričaja, površno na prvu loptu privlačnog (hollywoodsiziranošću), a tako višedimenzionalnog i dubokog. Priča sama po sebi niti ne treba biti toliko interesantna koliko ju on zaokruži interesatnim provlačanjem bitnih niti, što na kraju (života) doista jesu, ljubav, osjećaj, žrtvovanje. Odvede nas na rub, da nam malu nadu, preokrene je u sekundu, slomi ti srce, vrati ti nadu i onda ga fino pošalješ u qrac (Nolana) jer ti na "english way" veli koliko smo zadrti i bedasti u svojim svakodnevnim ljudskim kamuflažama, strahovima. Bez obzira što je priča izmišljena, inscenirana, filmatizirana, čovječanstvo treba ovakve napredne likove koji će znanstveno i idejno biti toliko stvarno punim koracima ispred nas i koje ćemo, slažeči se s njima ili ne, poštivati radi toga. Što više takvih osoba, duhovno smo i bliži novim dimenzijama. Da, zaključim, Intersteller mi nije bilo samo ( i jedino) prekrasno kozmičko putovanje, već i putovanje srca i ljubavi, putovanje s puno kockanja i životnog riskiranja.

Je stvarno je u posljednjih par godina briljirao u zahtijevnim ulogama, iako moje odusevljenje pocinje sa njime od onog filma ne znam mu sad vise naslov, ali kad glumi odvjetnika crnackoj obitelji ciju su kcer od niti 10 tak godina silovali neki idioti, u rasizmom preplavljenoj Louissiani i onda ima pivotalni dio u filmu, kad u detalje opisuje sto joj je radjeno, svima u sudnici malo nelagodno ali kao jos nisu sokirani i onda na kraju kaze: " E sad kad ste sve to zamislili sto joj je radjeno, sad zamislite da je bijela" i onda svi u soku zamuknu. Interstellar je topao film ljubav izmedju kcerke i oca neka okosnica, kad ona kaze: "Znala sam da ces se vratiti po mene", on pita: "Kako si znala?", " Zato sto mi je moj tata obecao." ili kad ga robot pita kako zna da ce uzeti sat, on odgovara: "Zato sto sam joj ga ja dao". U biti vraca nas na neke bazne zdrave osnove drustva, obitelj. Danasnje drustvo sve radi da razjebe tu osnovnu jedinicu, jer u biti ono sto ljudi po meni ne razumiju, da je puno lakse sjebati pojedinca, nego kad su ljudi u zajednistvu, indvidualizam je poceko pokazivati svoje negativne posljedice, okrunjen u modernom zapadnom drustvu kao vrhunac postojanja u biti najace podriva zdrave osnove tog drustva, jer individualizam je u biti danas, skoro pa izjednacen sa sebicnoscu, svako gleda svoju guzicu, totalno nespreman zrtvovati se za nesto vise od sebe, to Matt Damon zorno prikazuje u filmu, tak da individulaci su u biti po meni kad gledas postali nositelji kutlure smrti. Covjek je drustveno bice, negiranje te cinjenice je u biti samo jos jedan od nacina bijega suocavanja sa realnoscu.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost uto oľu 31, 2015 12:34 pm

A sto ja znam, M.M.-a mnogi sad prihvacaju zbog Rusta, cak mi se cini i da ga reprizira u filmu (zbog cirkularnosti vremena, herojskog cina, nadprosjecne inteligencije, i jasno, obrata koji je vidljiv i u seriji i u filmu. Coop/Rust pronadju "svjetlo" (dosjetite se razgovora koji vodi s Amelie o ljubavi kao "drustvenoj koristi", dakle, pragmaticno pojasnjenje koje pri kraju filma nadrasta tako postavljene mentalne okvire uz pomoc teserakta u crnoj rupi). Opet poveznica s "crvotocinom", na koju se referira kao "crnu zvijezdu" tijekom citave serije.. A znamo kako Rust drugacije zbori nakon tog nadrealnog iskustva. Happy

Filmski trenuci - Page 4 Td013


Zadnja promjena: Ligeja; uto oľu 31, 2015 1:04 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost uto oľu 31, 2015 12:48 pm

Nadalje, film ima mnostvo poveznica i s drugim djelima. Npr. TARS i onaj drugi robot jako me podsjecaju na depresivnog i sarkasticnog robotica iz Vodica kroz galaksiju za autostopere. Zatim onaj rotirajuci modul uz pomoc kojeg Coop & Co. imaju umjetnu gravitaciju preuzet je iz Odiseje, tocnije ideja Hermana Potocnika koju je Clarke predlozio Kubricku. Onda imamo onaj prvi planet sav nacinjen od oceana kao podsjetnik na Solaris Tarkovskog.. Zatim, tu je i malo Matrixa. Mislim da u drugom djelu Neo posjecuje Prorocicu koja mu veli da nije dosao da bi saznao sto ce odluciti, jer je to vec odlucio, vec da shvati zasto je to ucinio. I to je Coopova prica, odnosno prica o vremenskoj petlji. Sve je vec ucinjeno, likovi samo spoznajno otkrivaju sto su ucinili... Happy Rust je oduvijek bio "duh", kao sto je Neo oduvijek bio "Izabrani".


The Oracle: Do you see her die?
Neo: No.
The Oracle: You have the sight now, Neo. You are looking at the world without time.
Neo: Then why can't I see what happens to her?
The Oracle: We can never see past the choices we don't understand.
Neo: Are you saying I have to choose whether Trinity lives or dies?
The Oracle: No, you've already made the choice. Now you have to understand it.
Neo: No. I can't do that. I won't.
The Oracle: Well, you have to.
Neo: Why?
The Oracle: Because you're the One.

Neo: But if you already know, how can I make a choice?
The Oracle: Because you didn't come here to make the choice, you've already made it. You're here to try to understand *why* you made it. I thought you'd have figured that out by now.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop uto oľu 31, 2015 9:37 pm

Danas smo na engleskom dobili naslove filmova u originalu. Trebalo je opisat film bez navođenja naslova i glumaca. Ja sam dobil "The Deer Hunter". Za taj se ionak nisam sećal nijednog glumca osim Cristophera Walkena - a njegvog imena se ionak nisam mogel setit ...
Uglavnom, dosadan, rastegnut film, s rascjepkanom radnjom u tri razdoblja bez prave fabule, s iritantnom muzičkom temom - ne gledati.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy čet tra 02, 2015 8:57 am

Lovca na jelene ne gledati? Shocked
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop čet tra 02, 2015 8:59 am

Buffy je napisao/la:Lovca na jelene ne gledati? Shocked
Ne. Jedamput je dost. I preveć.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy čet tra 02, 2015 9:04 am

Kultni film, nemaš pojma Silly
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 4 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 15. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.