Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wajter raport

+4
bitvica
besposlenpop
Gnječ i tvornica čokolade
darla_
8 posters

Stranica 7 / 40. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sub vel 13, 2021 8:58 pm

E da, Sarita, ne znam kakav si poseksi avatar zeljela s dimijama ali ja ti nadjoh poseksi bez dimija... Happy
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop sub vel 13, 2021 9:07 pm

besposlenpop je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:Vani je zimica. 0_0

Wajter raport - Page 7 F87617a922b3c25003d513e16fe6c2215cfb1558
Đe nađe ove s piljevinom?  Laugh Laugh Laugh
Nađoh:  Happy

Wajter raport - Page 7 A9f9826b5a85bb57aaeb260a115f3ce9

Wajter raport - Page 7 Tenor

besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop sub vel 13, 2021 9:13 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:

...
Grin

-----

A ovo je Pi.zda koji ne cita c/p Art (desno), vec radije skrola po yt-u (lijevo):

https://www.instagram.com/p/CLPXT2BJW8p/?utm_source=ig_web_copy_link




Grin
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop sub vel 13, 2021 9:15 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Pa naravno - i to su Kultne!  Grin
Ti si valjda jedina koja je to shvatila ozbiljno?  zubo

Ja, kad mi netko za bedastoce, po xyz put, kaze: "To su Kultne!"
Eto, sad znaš.  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sub vel 13, 2021 9:28 pm

Birtija. Happy

Ja sam lijepila stihove, a ti si me.spotao. Rekoh ti to vec...
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sub vel 13, 2021 9:31 pm

besposlenpop je napisao/la:


Briiiizaaan! Laugh
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop sub vel 13, 2021 9:37 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:Birtija. Happy

Ja sam lijepila stihove, a ti si me.spotao. Rekoh ti to vec...
Aaa, to jebilo tamo!?  Laugh
Pa Birtija nije bila Kultna inkarnacija.  Cool Eri je na istoj čak izbrisal Krešinu pjesmicu. Nakon toga je Kresimir uvrijeđeno nestal.  zubo
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gost sub vel 13, 2021 11:40 pm

ne znam gdje je darla pisala za pasicu - žao mi je darla. užasno nam uđu pod kožu ta čista bića.... zavoli ih čovjek nenormalno

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by saritica ned vel 14, 2021 4:40 am

Tomica.Bombadil je napisao/la:E da, Sarita, ne znam kakav si poseksi avatar zeljela s dimijama ali ja ti nadjoh poseksi bez dimija... Happy
joj al me nasmija ovaj post. haha. pun je neke pozitivne energije.  Love
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by saritica ned vel 14, 2021 4:42 am

uh, pravo je posexi ovaj avic. dobar si nasla. prava moderna streberica sa naocalima i malo muskarasta sa kravatom a opet pozenstvena i posexi.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by darla_ ned vel 14, 2021 9:35 am

le mac mac je napisao/la:ne znam gdje je darla pisala za pasicu - žao mi je darla. užasno nam uđu pod kožu ta čista bića.... zavoli ih čovjek nenormalno

Hvala Matzo, je bude to bas gadno Crying or Very sad
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by darla_ ned vel 14, 2021 9:44 am

whisperer je napisao/la:

Ma ja mislim da si se ti skroz od tih pasa pogubila, liubav te zasliepila. Još mi je bilo čudno što se začuđuješ kako ovaj forum postoji? I da smo na okupu, živi ... : )) Poprave si nas zaboravila... Ili si možda zaboravila da smo bili otjerani sa Escovog foruma pa nam je napravio novi?  Grin

Nego liubavitze, gdje si to opizdila? Nisam uspjela pohvatati? I koji je to kiropraktičar od 200 kn?  Cry
Prije 10 godina sam Tarkiju preporučila jednog Kineza iz Zagreba kojeg su svi iz moje branše hvalili. Jbt, opelješio ga je za 500 kn samo za pregled, ubit me htio.  Cry Ovo što Tomica spominje, manualnu, sam radila u Amsterdamu i poprave je fina i nježna. Više kao masaža nego krckanje.
Zatim, 2008. sam pala sa frendice (znam da zvuči čudno  Laugh) na pod svom tezinom i izokrenula od trtice 5 kralješaka, pa su me odnijeli (doslovno) kod prijatelja Misture, Riječanin, i bome me posložio u samo jednom tretmanu. Kasnije sam još pohodila kod par Amerikanaca i gotovo kod svih sam bila zadovoljna. Nekada su znali samo objesiti te o stablo i pustiti te da visiš. Happy

Nisa opizdila nego sam napravila krivi pokret i ustekalo me. Moj je Japanac u Marticevoj ti je, dakle incijalni pregled je 500 kuna, moras mu donijeti rtg da ga vidi on te pregleda, prepipa i sve ostalo, a onda dalje su tretmani 200 kuna. Ima zaltne ruke da naplacuje taj prvi pregled 5000 kuna dala bi mu. Lik je super i ja sam sjebala jer sam prestala ici, a znam da imam problema sa ishijticnim zivcem, pogtovo kad je gladno, jer on jako reagira nahladnocu. Uglavnom ja inace idem dva puta mjesecno kod zene koja je fizioterapeut ona mi izmasiral ledja, stavi magnet i prodje ultrazvukom, ali kako sam imala coronu onda nisam mogla ici k njoj i jebiga hladnoca krdo psa led i negli pokret i ode ja u pic mac. Uglavnom do sada idem 2 put mjsecno na masazu kod nje su ti ledja sa magnetom i ultrazvukom 120 kuna, na Samoborskoj je, ne u Samonoru nego samoborskoj znaci meni ravni preko pruge. I ici cu jednom mjesecno kod Japanca, tako mi bog pomogao, makar hrenovke jela (psi jedu meso Laugh ).
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned vel 14, 2021 10:06 am

Dobto jutro... Happy

Kako si danas, Darla?


Ne znam zasto sam bila uvjerena da je ponedjeljak. Pripremila si opravicu navecer, ustala se u 5h, obradovala macka ranijim doruckom, bila jedina u ducanu u 7.05 (zene jos nisu stigle popiti ni kavu pa su me upitale da odakle ja tako rano) i - onda mi je sinulo. :-/

Vani je zrak leden. Udahnula sam duboko. Nisam samo njega udisala. Udahnula sam trenutak i sve cime je bio bogat.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned vel 14, 2021 10:10 am

saritica je napisao/la:uh, pravo je posexi ovaj avic. dobar si nasla. prava moderna streberica sa naocalima i malo muskarasta sa kravatom a opet pozenstvena i posexi.

Rekla sam si, ne znam bas sto je Sariti seksi pa cu ja fino njoj izabrati sto je meni seksi. Ionako cu te vise gledati, nego ti samu sebe. S obzirom da sam cesce ovdje. Happy

A jesi li primijetila aparaturu iza..? Happy
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned vel 14, 2021 10:11 am

saritica je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:E da, Sarita, ne znam kakav si poseksi avatar zeljela s dimijama ali ja ti nadjoh poseksi bez dimija... Happy
joj al me nasmija ovaj post. haha. pun je neke pozitivne energije.  Love

U izvornom je obliku bio otvorrnije lascivan. Grin
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned vel 14, 2021 10:15 am

besposlenpop je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:Birtija. Happy

Ja sam lijepila stihove, a ti si me.spotao. Rekoh ti to vec...
Aaa, to jebilo tamo!?  Laugh
Pa Birtija nije bila Kultna inkarnacija.  Cool Eri je na istoj čak izbrisal Krešinu pjesmicu. Nakon toga je Kresimir uvrijeđeno nestal.  zubo

Boze manijaka. Onima kojima smetaju pjesmice na chat topicima treba odsarafiti glavu
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop ned vel 14, 2021 11:37 am

Tomica.Bombadil je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:Birtija. Happy

Ja sam lijepila stihove, a ti si me.spotao. Rekoh ti to vec...
Aaa, to jebilo tamo!?  Laugh
Pa Birtija nije bila Kultna inkarnacija.  Cool Eri je na istoj čak izbrisal Krešinu pjesmicu. Nakon toga je Kresimir uvrijeđeno nestal.  zubo

Boze manijaka. Onima kojima smetaju pjesmice na chat topicima treba odsarafiti glavu
Nema tu mesta čuđenju, pravila su pravila.  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop ned vel 14, 2021 11:39 am

Tomica.Bombadil je napisao/la:...
Ne znam zasto sam bila uvjerena da je ponedjeljak. Pripremila si opravicu navecer, ustala se u 5h, obradovala macka ranijim doruckom, bila jedina u ducanu u 7.05 (zene jos nisu stigle popiti ni kavu pa su me upitale da odakle ja tako rano) i - onda mi je sinulo. :-/
...
Ah, pjesnici ...  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned vel 14, 2021 1:08 pm

SRAMOTA
Donatori u šoku: POKRADENA HUMANITARNA POMOĆ POSLANA IZ TRSTA ZA PETRINJU

Akcija humanitarne pomoći "Obnovimo i volimo Petrinju" koju je pokrenula udruga "Triestin on the road" prerasta u međunarodni skandal. Donator iz Trsta Lorenzo Gentile je u svojem osobnom posjetu Petrinji ustanovio kako je velik dio humanitarne pomoći pokraden, a ostatak uništen, prenosi Rijeka danas.

Svjedok današnjih događaja je i Andrea Ponisch, predsjednik udruge Slobodna Država Rijeka koji je sudjelovao u koordinaciji logistike dovoza humanitarne pomoći.
– Roba se prevezla prošli petak iz Trsta prema Petrinji. Jedina stvar koju je donator tražio je bila da se pričeka sa raspodjelom donacija do ovog petka kako bi i on mogao prisustvovati. To nisu ispoštovali, ističe Ponisch koji navodi da je 905 kutija humanitarne pomoći uništeno, prehrambeni artikli su nestali uključujući i hranu za životinje.

– Donatora iz Trsta su nakon dolaska u Petrinju, gdje je kombijem dostavio novi kontingent humanitarne pomoći, izvrijeđali, popljuvali, izvrgnuli ga ruglu, oklevetali i prijetili mu, priča nam šokirani Ponisch.
– Nakon toga ga optužuju da je poslana humanitarna pomoć bila popišana, blatna, poderana i salve drugih gluposti. Nakon moje molbe da se nađe s njim, osoba koja ga je optužila odbija stupiti u kontakt sa Lorenzom uz opravdanje da je ‘osramoćena’ i da će nas svih tužiti!, kaže Ponisch uz informaciju da je slučaj prijavljen policiji i nadležnim organima, a obaviješteni su i novinari koji kreću u istragu slučaja.
Unatoč svemu tome, na Hrvatsku je bačena ogromna ljaga o čemu svjedoči i istraživački novinar Marin Vlahović koji direktno optužuje petrinjskog gradonačelnika.
– Danas je dan velike međunarodne sramote za Hrvatsku. U Petrinju su stigli donatori iz Italije, koje ovoga puta nije dočekao gradonačelnik Darinko Dumbović, zato jer nisu donijeli još robe i novac, već su došli vidjeti što se dogodilo s njihovom donacijom, tisućama kutija robe i hrane koja je uredno spremljena i zapakirana za Petrinju. Donatori su navodno tražili da sudjeluju u dijeljenju donacija, ali hrana je izgleda u međuvremenu nestala, dok je ostatak robe razbacan, raskupusan, a prema tvrdnji donatora i zapišan u prostorijama Osnovne škole u Moščenici, inače glavnoj političkoj bazi i domu klana Dumbović. Sve su uzeli, a sada ćemo zbog njih svi ispasti stoka i izgubiti jedino što nam je preostalo – naše dostojanstvo. Dno dna, zaključio je Vlahović u komentaru ovog sramotnog događaja.

https://www.rijekadanas.com/medunarodni-skandal-humanitarna-pomoc-iz-italije-za-petrinju-pokradena-ostatak-zapisan/?fbclid=IwAR1tc1zyOVtztyjXyKbc8W1cWZYvqVeqebXTH4j63PB3M33vl7-ljwecU6A


ima i video na linku da ne bi bilo da su talijani sve ovo fabricirali i izmaštali.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned vel 14, 2021 1:24 pm

Gnjec, a da postavimo link na onaj forum pa da ga ostali proslijede?
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned vel 14, 2021 1:26 pm

Bajum Badum je napisao/la:SRAMOTA
Donatori u šoku: POKRADENA HUMANITARNA POMOĆ POSLANA IZ TRSTA ZA PETRINJU

Akcija humanitarne pomoći "Obnovimo i volimo Petrinju" koju je pokrenula udruga "Triestin on the road" prerasta u međunarodni skandal. Donator iz Trsta Lorenzo Gentile je u svojem osobnom posjetu Petrinji ustanovio kako je velik dio humanitarne pomoći pokraden, a ostatak uništen, prenosi Rijeka danas.

Svjedok današnjih događaja je i Andrea Ponisch, predsjednik udruge Slobodna Država Rijeka koji je sudjelovao u koordinaciji logistike dovoza humanitarne pomoći.
– Roba se prevezla prošli petak iz Trsta prema Petrinji. Jedina stvar koju je donator tražio je bila da se pričeka sa raspodjelom donacija do ovog petka kako bi i on mogao prisustvovati. To nisu ispoštovali, ističe Ponisch koji navodi da je 905 kutija humanitarne pomoći uništeno, prehrambeni artikli su nestali uključujući i hranu za životinje.

– Donatora iz Trsta su nakon dolaska u Petrinju, gdje je kombijem dostavio novi kontingent humanitarne pomoći, izvrijeđali, popljuvali, izvrgnuli ga ruglu, oklevetali i prijetili mu, priča nam šokirani Ponisch.
– Nakon toga ga optužuju da je poslana humanitarna pomoć bila popišana, blatna, poderana i salve drugih gluposti. Nakon moje molbe da se nađe s njim, osoba koja ga je optužila odbija stupiti u kontakt sa Lorenzom uz opravdanje da je ‘osramoćena’ i da će nas svih tužiti!, kaže Ponisch uz informaciju da je slučaj prijavljen policiji i nadležnim organima, a obaviješteni su i novinari koji kreću u istragu slučaja.
Unatoč svemu tome, na Hrvatsku je bačena ogromna ljaga o čemu svjedoči i istraživački novinar Marin Vlahović koji direktno optužuje petrinjskog gradonačelnika.
– Danas je dan velike međunarodne sramote za Hrvatsku. U Petrinju su stigli donatori iz Italije, koje ovoga puta nije dočekao gradonačelnik Darinko Dumbović, zato jer nisu donijeli još robe i novac, već su došli vidjeti što se dogodilo s njihovom donacijom, tisućama kutija robe i hrane koja je uredno spremljena i zapakirana za Petrinju. Donatori su navodno tražili da sudjeluju u dijeljenju donacija, ali hrana je izgleda u međuvremenu nestala, dok je ostatak robe razbacan, raskupusan, a prema tvrdnji donatora i zapišan u prostorijama Osnovne škole u Moščenici, inače glavnoj političkoj bazi i domu klana Dumbović. Sve su uzeli, a sada ćemo zbog njih svi ispasti stoka i izgubiti jedino što nam je preostalo – naše dostojanstvo. Dno dna, zaključio je Vlahović u komentaru ovog sramotnog događaja.

https://www.rijekadanas.com/medunarodni-skandal-humanitarna-pomoc-iz-italije-za-petrinju-pokradena-ostatak-zapisan/?fbclid=IwAR1tc1zyOVtztyjXyKbc8W1cWZYvqVeqebXTH4j63PB3M33vl7-ljwecU6A


ima i video na linku da ne bi bilo da su talijani sve ovo fabricirali i izmaštali.


Uopce, ali uopce me ne cudi. Sad
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned vel 14, 2021 1:28 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:Gnjec, a da postavimo link na onaj forum pa da ga ostali proslijede?

kod kica? stavi samo neznam ni gdje je ona tema potonula valjda je 80 stranica u nazad treba je naći. stavi link.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned vel 14, 2021 1:55 pm

Bajum Badum je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:Gnjec, a da postavimo link na onaj forum pa da ga ostali proslijede?

kod kica? stavi samo neznam ni gdje je ona tema potonula valjda je 80 stranica u nazad treba je naći. stavi link.

Ma i ovdje... pa neka nasi citatelji - robotici koje si zaboravio iskljuciti, a koji dovode u zabludu forumski puk s X-a (brojevima: JEDAN), budu milostivi pa proslijede link po ostalim drustvenim mrezama...
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned vel 14, 2021 2:05 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:
Bajum Badum je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:Gnjec, a da postavimo link na onaj forum pa da ga ostali proslijede?

kod kica? stavi samo neznam ni gdje je ona tema potonula valjda je 80 stranica u nazad treba je naći. stavi link.

Ma i ovdje... pa neka nasi citatelji - robotici koje si zaboravio iskljuciti, a koji dovode u zabludu forumski puk s X-a (brojevima: JEDAN), budu milostivi pa proslijede link po ostalim drustvenim mrezama...

a ovaj za pomoć u potresu? evo:

https://potres-banija-2021.forumotion.me/

ali samo Miha je. probao je podijeliti link ali ne jebe ga nitko pol posto, kaže da mu ljudi govore da oni nisu dužni davati osobne podatke a i pitaju ga što je to forum Grin uglavnom, koliko sam uspio skužiti ovi sa banije većina njih su posebna sorta idiota iz najdubljeg mordora.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned vel 14, 2021 2:12 pm

Bajum Badum je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:
Bajum Badum je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:Gnjec, a da postavimo link na onaj forum pa da ga ostali proslijede?

kod kica? stavi samo neznam ni gdje je ona tema potonula valjda je 80 stranica u nazad treba je naći. stavi link.

Ma i ovdje... pa neka nasi citatelji - robotici koje si zaboravio iskljuciti, a koji dovode u zabludu forumski puk s X-a (brojevima: JEDAN), budu milostivi pa proslijede link po ostalim drustvenim mrezama...

a ovaj za pomoć u potresu? evo:

https://potres-banija-2021.forumotion.me/

ali samo Miha je. probao je podijeliti link ali ne jebe ga nitko pol posto, kaže da mu ljudi govore da oni nisu dužni davati osobne podatke a i pitaju ga što je to forum Grin uglavnom, koliko sam uspio skužiti ovi sa banije većina njih su posebna sorta idiota iz najdubljeg mordora.


Znaci, ovaj bi forum trebao posluziti direktnom povezivanju onih koji su u nuzdi i onih koji mogu pomoci.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 7 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 40. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.